Aksamitne sofy i fotele do salonu

Sofa My Desire I bordowaDywan Stripes AquaFotel My Desire I szaryOtoman My Desire bordowyLampa Podłogowa Diamonds in the Cage

Aksamity i welwety we wnętrzach kochamy miłością absolutną. Przyczyna jest bardzo prosta – poza oczywistą miękkością i przyjemnością dotyku, materiały te niosą z sobą również dawkę eleganckiego luksusu, pozwalając poczuć się wyjątkowo. Lekko mieniąca się powierzchnia sprawia, że meble wypoczynkowe, tapicerowane tego rodzaju tkaninami, pięknie współpracują ze światłem, wnosząc do wnętrza dodatkowy element dekoracyjności.

Powrót w dobrym stylu

Przez długi czas aksamity i welwety zdawały się pozostawać w zapomnieniu, przede wszystkim z uwagi na dość wygórowaną cenę, która skutecznie zniechęcała do zakupu mebli o tego typu tapicerce. Obecnie tkaniny te święcą swój wielki powrót w trendach home designu. Pomimo łatwiejszego dostępu, nadal są synonimem elegancji i luksusu, zwłaszcza w wersji projektantów KARE. Oni zdecydowanie nie stronią od aksamitów i welwetów, przyoblekając nimi nie tylko swe projekty w stylu retro, ale i te o nieco bardziej nowoczesnym wzornictwie.

Figurka Studiosus Dog FlockNarzuta SindbadFotel Pipe czerwonySkarbonka Owl FlockDywan Patchwork II fioletowy

Nie tylko luksus

Poza swym luksusowym obliczem, tego typu materiały to również ciepło i przytulność, czyli coś co chyba wszyscy w swych wnętrzach lubimy i staramy się do nich wprowadzać. Warto także pamiętać, że taki efekt uzyskamy również dzięki zastosowaniu innych materiałów o welwetowo-aksamitnej fakturze. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ich odpowiedników, które wyglądem nie odbiegają od pierwowzorów, cenowo zaś różnica bywa znamienna.

Kolorystyka i wzory

Poza oczywistą, szlachetną kolorystyką czerni i czerwieni, tkaniny te dobrze czują się również w stonowanych barwach ziemi. One nadają im dodatkowej porcji przytulności i neutralności. A dzięki temu z sukcesem wkomponują się w zróżnicowane pod względem stylu aranżacje.

Fotel Wing IIIFotel RivetFotel Grandfather III

Dla tych, którym marzy się jednak salon w wielkim stylu i z prawdziwie designerskim rozmachem, projektanci KARE przygotowali serię My Desire. Nie stroni ona od luksusu, bogato czerpiąc przy tym z wzorniczej przeszłości.

Otoman My Desire szarySofa My Desire I szara

W stylu Chesterfield

Już na pierwszy rzut oka widoczne są tutaj inspiracje klasycznymi sofami Chesterfield. Charakterystyczne pikowania nie pozostawiają w tej kwestii żadnych złudzeń. Klasyczne kształty zostały jednak nieco wysmuklone, dzięki czemu nabrały bardziej nowoczesnego charakteru. Także w kwestii kolorystyki zrobiło się bardziej współcześnie… Poza nieśmiertelną czerwienią pojawiają się tutaj szarości, a nawet soczysta zieleń, które zagościły zarówno na pufach i podnóżkach, fotelach, sofach oraz narożnikach.

Otoman My Desire bordowyNarożnik My Desire I oliwkowySofa My Desire I szara