Oświetlenie od KARE Design

Kinkiet Parecchi I czarnySofa DenverStolik Kawowy Barocco

Sezon chłodu i ciemności w pełni? Nie z nami! Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć naszego najnowszego katalogu o tematycznej nazwie „Bright Light Delight”, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma trendami oświetleniowymi, które zostały w nim przedstawione.

Bulwarem wschodzącego blasku

Kinkiet Parecchi I srebrnyLampa Wisząca Parecchi IIILampa Wisząca Parecchi Art House

To trend stanowiący pełną wyobraźni alternatywę dla kolorowych ścian, tapet i obrazów. Co powiecie na imponujące kompozycje świetlne zastępujące tradycyjne dekoracje ścienne? Dzięki nim, Wasze wnętrza nie tylko nabiorą nowatorskiego szyku, przede wszystkim jednak otulą je płynącym z kilku źródeł światłem. Klosze i abażury o różnych kształtach i kolorach sprawią, że światło będzie emanować w bardzo efektowny sposób.

W ciepłym świetle miedzi

Lampa Ścienna ArrowLampa Stołowa Rumble IStolik Kawowy Wire I (2/Set)Stolik Kawowy Wire II (2/Set)

Lampa Wisząca Cubeto CopperLampa Wisząca Flying Saucer

Miedziane lampy o klasycznym okrągłym kształcie wprowadzają do wnętrza przytulną atmosferę, nadmiernie nie rozpraszając światła, ale centralnie ukierunkowując je na określoną przestrzeń. W jednym z naszych poprzednich blogowych postów przedstawialiśmy już zalety tego materiału, ale gwoli małej powtórki – to olbrzymie spektrum odcieni, w dodatku materiał, który charakteryzuje się też dużo większą niż ono neutralnością, z powodzeniem odnajdując się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Unikalne z natury

Lampa Stołowa Country HouseLampa Stołowa Nature ILampa Stołowa Nature II

To kwintesencja oryginalności i gwarancja niepowtarzalnego designu w jednym – stanowiące część podstawy, naturalnie uformowane gałęzie, dają pewność, że drugi identyczny model jest niemożliwy do odtworzenia. Ponadto ich lekko wypłowiała kolorystyka, nie pozostawia złudzeń co do naturalnego charakteru ich pochodzenia. To również urokliwy kontrast pomiędzy płynącą z serca natury podstawą, a inspirowanym wzorniczą prostotą abażurem. Nowoczesna geometria, spotyka się tutaj z naturalną niepowtarzalnością, sprawiając, że ten kontrastowy duet, finalnie tworzy zaskakująco udaną kombinację.

W hołdzie nieuleczalnym romantyczkom

Lampa Wisząca Chandelier II brązowaLampa Wisząca Chandelier I brązowaLampa Wisząca Falling DiamondsLampa Wisząca Chandelier I chromowa

Z myślą o niepoprawnych marzycielkach i miłośniczkach romansów sprzed kilku epok, zamknęliśmy w klatkach barokowe żyrandole. Te kobiece i finezyjne lampy, nie tylko przywodzą na myśl pełne blichtru sale balowe, ale i wprowadzają w niezwykle romantyczny nastrój. Dodatkowo duża waga została tutaj przyłożona do detali – nawet uchwyty na żarówki wykonane zostały z tego samego co i kraty klatek materiału.

Azjatyckie tygrysy

Lampa Stołowa Swing IronLampa Stołowa Modo Wire IILampa Wisząca Pipeline WireLampa Wisząca Modo Wire ILampa Wisząca Modo Wire II

Projekt tych niezwykłych lamp zrodził się z pomysłu reinterpretacji klasycznego kształtu azjatyckich lampionów. Rezultatem tej metamorfozy jest pełen ekspresyjnego charakteru design, o zróżnicowanych liniach i nadającej wrażenia lekkości czarnej siatce stworzonej z cienkich drucików. To z jednej strony niewyszukane, z drugiej zaś charakteryzujące się wyrafinowaną finezją wzornictwo, które odnajdzie się w różnorodnych aranżacjach – zarówno tych skrajnie minimalistycznych, jak i ociekających blichtrem w rodzaju glamour.

Z przymrużeniem oka

Dla wszystkich amatorów wyjątkowo niecodziennych pomysłów wnętrzarsko – oświetleniowych polecamy lampę wiszącą Watering Can Fiber. Niezliczona ilość imitujących wodę włókien szklanych z równie niepoliczalną ilością żarówek LED, to idealna propozycja dla tych, którzy lubią zaskakiwać swych gości nietuzinkowymi rozwiązaniami. Spadająca kaskada światła to pomysł równie oryginalny, co i efektownie czarujący, redefiniujący dotychczasową funkcję dobrze znanej z ogródka konewki.

Lampa Wisząca MotorbikeLampa Stołowa SilhouetteLampa Wisząca Universe Crystal