Wnętrza w stylu glamour

Od pewnego czasu było u nas dosyć spokojnie – stonowane kolekcje i aranżacje miały Wam pokazać różnorodność KARE. Dzisiaj jednak wracamy do korzeni, od których nigdy nie zamierzamy się odcinać. Upodobania estetyczne są przecież różne, a my chcielibyśmy zarażać pasją do życia i inspirować wszystkie gusta. Będzie zatem nieco ekscentrycznie i ekstrawagancko, ze specjalną dedykacją dla miłośników luksusu i wnętrzarskiego przepychu. Minimalistów już na wstępie przepraszamy – obawiamy się, że trudno będzie Wam w dzisiejszym poście znaleźć coś dla siebie…

Lustro Venice CrackKrzesło Louis II czarneFotel Regency karoFigurka Dekoracyjna Cherry IV

Nie da się ukryć, że styl glamour to zabawa dla wybrańców, którzy w poszukiwaniu własnego wnętrzarskiego ja, nie boją się balansować na granicy luksusu i kiczu. Przepychem glamour faktycznie łatwo się zachłysnąć, a tym samym zatracić umiar i zdrowy rozsądek – kusi przecież neobarokowymi kształtami, bogatą ornamentyką, królewskimi materiałami i obietnicą splendoru zarezerwowanego dla wyższych sfer. Pomimo ryzyka, jakie ze sobą niesie, nadal jednak znajduje wielu amatorów, zwłaszcza tych, którzy design potrafią traktować z przymrużeniem oka.

Barokowe reminiscencje

Łóżko City Spirit III 160x200cmŁawka Opulent III

Meble o barokowych kształtach na ogół stanowią bazę aranżacji w stylu glamour, rzadko jednak występując jedynie we własnym towarzystwie, ze względu na swą zbyt dominującą urodę. Bogate zdobienia i wyszukana ornamentyka to właśnie jedno z zagrożeń, które może skutkować wnętrzem przesadzonym, dlatego należy je umiejętnie równoważyć bardziej stonowanymi elementami. Fotel w stylu ludwikowskim lub neobarokowy szezlong są jak najbardziej mile widziane, ale raczej w sąsiedztwie mniej ostentacyjnych i krzykliwych mebli.

Krzesło Louis VII

Fotel Rivet

Materiały

Tkaniny również mają znaczenie. W przypadku glamour najlepiej postawić na ekskluzywne aksamity i welwety, lub przypominające je do złudzenia imitacje. Chyba w żadnym innym stylu nie znajdziecie aż tylu mebli tapicerowanych. Nie tylko fotele czy sofy, ale również krzesła i łóżka powinny być obleczone wysokiej jakości materiałami.

Lustro Romantico I

Łóżko City Spirit II szer. 160x200cm

W aranżacjach glamour na ogół znajdują się także meble z pikowaniami w stylu klasycznej sofy Chesterfield – ten rodzaj zdobienia pojawia się tutaj nie tylko na meblach wypoczynkowych do salonu, bardzo często występuje również jako eleganckie łóżka z pikowanymi wezgłowiami.

Wersja black&white, czy orgia kolorów?

Poduszka Ornament II Różne Rodzaje

Jako styl zdecydowanie luksusowy, glamour lubi się ubierać w klasyczne i szlachetne barwy, jak czerń i biel, którym niejednokrotnie w tej stylistyce towarzyszy również srebro i złoto. Dzięki swej uniwersalnej urodzie, kolory te będą również dobrze współpracować z innymi – zarówno z paletą ciepłych pasteli czy barw ziemi, jak i zdecydowanymi barwami, jak chociażby intensywne chabry i szafiry.

Figurka Dekoracyjna Winged VictoryHoker Rockstar białyLustro Romantico II

Dekoracja Ścienna WingsSofa Barocco czarna

Fotel RomanticoSzafa Showtime Ornament

Styl glamour to jednak przede wszystkim zabawa – nie tylko formą, ale i kolorem – stąd też wiele aranżacji w tym nurcie realizowanych jest przy wykorzystaniu szerokiej palety kolorystycznej. Przeglądając zdjęcia wnętrz w stylu glamour, niejednokrotnie znajdziecie przykłady takich, w których zdecydowany prym wiodą nasycone róże i fiolety, a także żółty, szmaragdowy czy turkusowy. Ostrzegaliśmy, że minimalistom ciężko będzie się z tym pogodzić…

Fotel Pipe czerwony

Fotel Regency zebra

Glamour to także wzory – nie tylko same w sobie odważne, ale i odważnie ze sobą zestawiane. Mieszanka pepity i kwiatowych deseni z motywami zwierzęcymi? Takie rzeczy w tym stylu to naprawdę nic zaskakującego. Co prawda nie wyobrażamy sobie wnętrza składającego się wyłącznie z takich perełek, ale jedna lub dwie w charakterze spajających aranżację akcentów to już zupełnie inna sprawa.

Nowoczesny eklektyzm

Stolik Kawowy Network srebrnyLampa Podłogowa Calotta ChromeObraz Body Lady niebieskiZegar Wiszący Gear IStolik Kawowy CrystalObraz Face Lady Różne Rodzaje

Nie samymi barokowymi inspiracjami glamour stoi – idealna aranżacja w tym stylu, to umiejętne łączenie starego z nowym. Stolik kawowy ze szklanym blatem i metalową podstawą, jak i futurystyczny fotel z aluminium, neobarokowych kształtów co prawda nie posiadają, a jednak z sukcesem odnajdą się we wnętrzach ukierunkowanych na glamour – jeżeli w dodatku postawimy je w towarzystwie pikowanej sofy w welwetowym obiciu, to z pewnością nikt już nie będzie kwestionował ich prawa do przebywania w takiej aranżacji.

Tak po prawdzie, to i bez zapożyczonych z baroku form i kształtów można stworzyć niezwykle udaną aranżację w stylu glamour. Wystarczą nawiązujące do klasyki meble, o eleganckiej, a nawet luksusowej formie, które następnie skontrastujemy z nowoczesnością, kryjącą się za szkłem czy chromowaną stalą. To właśnie kontrasty są jedną z fundamentalnych zasad stylu glamour. Nie zapominajmy również o lustrach – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pomieszczeniu znalazło się więcej niż jedno. A może pójść o krok dalej… jak Wam się podoba komoda o lustrzanych frontach?

Lampa Wisząca SpotDywan Fur Cosmo szary 300x200cmStolik Kawowy Network srebrny

Komoda Heaven + EarthDywan Fur Cosmo szary 300x200cm

W blasku blichtru

Poduszka Royal Różne RodzajeObraz Face Lady Różne Rodzaje

Tak, jak i w innych stylach, również w glamour należy docenić rolę oświetlenia. W przypadku tej stylistyki byłoby to wręcz podwójnym grzechem – piękne kryształowe żyrandole, niczym z barokowych sal balowych, w żadnych innych aranżacjach nie będą bardziej na miejscu.

Lampa Wisząca Gioiello III czarnaKomoda Romantic CirrusDywan Fur Cosmo szary 300x200cm

Idealnie sprawdzą się również lampy podłogowe nawiązujące formą do reflektorów z planu filmowego, dzięki którym w domowym zaciszu poczujemy się jak żyjące w luksusie i blasku fleszy gwiazdy starego, dobrego Hollywood.

Lampa Podłogowa Jumbo Spot

Komoda Chalet III srebrna

PS. Jesteśmy naprawdę ciekawi, czy minimalistom udało się dobrnąć do samego końca… Jeżeli tak, to gratulujemy otwartości na inne trendy i obiecujemy, że za jakiś czas będzie specjalna dedykacja także dla Was 😉