Meble z drewna recyklingowanego od KARE

Troska o środowisko to temat, który zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w designie. O ekologii mówi się ostatnio naprawdę sporo, a projektanci KARE nie pozostają obojętni na te głosy. Meble z drewna recyklingowanego to przecież doskonały sposób nie tylko na wykorzystanie dobrodziejstw jakie podarowała nam Ziemia, ale i nadanie surowcom drugiego życia. Dzisiaj kilka słów o zaletach takiego rozwiązania.

Wnętrza w stylu eko

Styl eko we wnętrzach to wyraz troski o naturę i proekologicznego podejścia do życia. To można oczywiście wyrażać na wiele różnych sposobów. W przestrzeni mieszkalnej w tym celu najczęściej wykorzystuje się zielone rośliny, dodatki z naturalnych materiałów i meble z drewna recyklingowanego. Te ostatnie ze względu na sposób wykonania i powtórne zastosowanie surowców znajdują dla siebie szczególne miejsce w ekologicznych wnętrzach. Takie meble „z odzysku” są doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie harmonię i dobro natury traktuje się priorytetowo. Drewno to przecież jeden z niewielu materiałów o długiej żywotności, który łatwo poddaje się obróbce. Stawiając na nie można przyczynić się m.in. do zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych, których produkcja prowadzi do degradacji środowiska.

Komoda Illusion; Krzesło Ko Lanta; Lustro wiszące Sunlight

Recykling jest współcześnie bardzo modny i niezwykle pożyteczny. Powtórne zastosowanie materiałów do wykonania mebli ma bardzo pozytywny wpływ na przyrodę. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy ilość produkowanych śmieci, ale i maksymalnie wykorzystujemy potencjał tego, czym obdarowała nas Matka Natura. Meble i dodatki wykonane z surowców pochodzących z łatwo odnawialnych źródeł są aktualnie bardzo na topie, dlatego nie mogło ich zabraknąć także w ofercie KARE. O tym, co aktualnie mają Wam do zaproponowania w tym temacie nasi designerzy, przeczytacie w dalszej części tekstu.

Designerskie meble z drewna recyklingowanego

Meble z drewna odzyskanego są przyjazne dla natury, bo w kreatywny sposób wykorzystują potencjał tego, co już raz zostało zastosowane. To świetny wybór zarówno dla tych, którzy starają się żyć ekologicznie, jak i dla tych, którzy kochają estetykę w typie retro czy vintage. Bo trzeba tutaj wspomnieć, że takie meble łączą zwykle piękno drewna pochodzącego z różnych drzew i są najczęściej wykonywane metodą handmade. To głównie połączenie tych dwóch zalet sprawia, że zasługują na miano wyjątkowych i niepowtarzalnych.

Konsola Bastidon; Lustro Bastidon; Fotel Vicky; Lampa podłogowa Scultra

Komoda Rustico

Całkiem słusznie zresztą, bo wykorzystanie różnych gatunków drewna sprawia, że bardzo trudno o dwa takie same egzemplarze. Natura, która jest daleka od dążenia do perfekcji stawia w tym temacie przede wszystkim na ręcznie wykonane detale, pęknięcia, otarcia, widoczne sęki i rysunki słojów czy pozostałości farby. Jednym słowem wszystko to, co już na pierwszy rzut oka pokazuje ślady działania czasu. Im mniej przetworzone są surowce, z których wykonuje się takie meble, tym lepiej.  

Najnowsze kolekcje od KARE

Drewno, nawet to, które dostaje drugie życie, zawsze pozostaje ponadczasowe. Wpisane w jego urodę przytulność i uniwersalność sprawiają, że po recyklingu zyskuje ono jeszcze bardziej na wartości. To materiał, z którego nawet po powtórnym przetworzeniu można wykonać piękne i praktyczne rzeczy codziennego użytku. Najlepszym potwierdzeniem tego są meble z drewna recyklingowanego z kolekcji Illusion, Rustico i Bastidon. To propozycje KARE dedykowane nie tylko miłośnikom stylu eko, ale i wszystkim tym, którzy lubią stosować nietypowe rozwiązania w swoich wnętrzach. Meble z tych serii różnią się między sobą wzornictwem, sposobem wykończenia czy kolorystyką jednak ich wspólnym mianownikiem pozostaje zamiłowanie do ekologii i naturalnych materiałów.

Drewno z przeszłością – kolekcja Bastidon

Designerskie konsole z kolekcji Bastidon zapewne zdążyliście już poznać, a jeśli nie, to teraz macie ku temu świetną okazję. To jeden z tych projektów KARE, obok których nie sposób przejść obojętnie. Wchodzące w skład tej serii modele to meble z drewna recyklingowanego, których korpusy podtrzymywane są na prostych podstawach z malowanej proszkowo stali. Największą ciekawostką pozostają tutaj jednak uchwyty szuflad – do ich wykonania wykorzystano właściwości sznurka z kokosowych włókien. Kombinacja drewna, postarzanego wykończenia i naturalnej tkaniny to czytelne nawiązanie do stylów etno i vintage.

Konsola Bastidon

Nierówności, przetarcia czy pęknięcia w strukturze drewna to coś, co niewątpliwie zwraca uwagę i podkreśla wyjątkowy charakter tej serii. Co jednak oprócz oryginalnej estetyki ma do zaoferowania kolekcja Bastidon? To niezwykle pomysłowa kombinacja różnej (w zależności od wymiarów mebla) ilości szuflad. Konsole, które tutaj spotkacie to świetny sposób na organizację i przechowywanie podręcznych drobiazgów. Ich potencjał można z powodzeniem wykorzystać zarówno w przedpokojach, jak i salonach czy sypialniach.

Wazon Barfly

Dekoracyjny urok mozaiki – kolekcja Illusion

Kolejna kolekcja, czyli Illusion to dedykacja dla tych, którzy stawiają na połączenie ciepła i przytulności we wnętrzach. Meble, które tutaj spotkacie w niezwykle kreatywny sposób łączą piękno szczotkowanego mosiądzu i recyklingowanego drewna mango. Korpusy, które bazują na prostych kształtach sąsiadują tutaj z subtelnymi detalami i mozaikowym wzorem zdobiącym fronty szuflad. Wpisana w ich urodę dekoracyjność to świetny sposób na oryginalne dopełnienie aranżacji i ozdobę wnętrza.

Stół Illusion Gold

Bo musicie wiedzieć, że kolekcja Illusion zawiera w sobie elementy pozwalające na umeblowanie różnych pomieszczeń. Komody w dwóch konfiguracjach i stół o wymiarach 200×95 cm to propozycja, która może świetnie sprawdzić się zarówno w przypadku salonu, jak i jadalni. Kryjące się za drzwiczkami szafki czy wysuwane szuflady z mechanizmem otwierania push-to-open to rozwiązania, które można wykorzystać w celu stworzenia wygodnego systemu przechowywania. Meble z drewna recyklingowanego sprawdzają się w tej roli nie mniej dobrze niż te wykonane z innych materiałów. 

Komoda Illusion

Sielskość i elegancja – kolekcja Rustico

Ostatnia z najnowszych kolekcji, którą chcemy Wam dzisiaj przedstawić to Rustico. Sielskość drewna pochodzącego z recyklingu przeplata się tutaj z elegancją polerowanej stali nierdzewnej. Rustykalna przytulność w połączeniu z nowoczesnym wdziękiem to kombinacja, która z pewnością urzeknie miłośników stosowania eklektycznych rozwiązań we wnętrzach. Zarówno korpusy komody i konsoli, jak i blat stołu, który dodatkowo pokryto taflą szkła zostały tutaj wykonane z drewna pochodzącego z odzysku. Niejednolita struktura i mocno nadgryziona zębem czasu estetyka sprawia, że meble z tej serii już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie pamiętających dawne czasy. Ozdabiające fronty szafek i szuflad uchwyty mają za zadanie odrobinę przełamać ich postarzany charakter.

Lustro Pluto

Symetria i harmonia bijąca z nietypowego zestawienia materiałów to w połączeniu z praktycznymi atrybutami świetny sposób na dopełnienie wystroju pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Meble z drewna recyklingowanego z kolekcji Rustico dzięki różnorodności form mają szansę z powodzeniem odnaleźć się zarówno w aranżacji salonu, jadalni, jak i sypialni.

Stół Rustico

Konsola Rustico

To już wszystko, co na dzisiaj dla Was przygotowaliśmy. Nie martwcie się jednak, bo na tym lista naszych propozycji wcale się nie kończy. Jeśli interesują Was meble z drewna recyklingowanego to koniecznie przyjrzyjcie się bliżej naszej ofercie – zapewniamy, że znajdziecie tutaj jeszcze kilka perełek wykonanych z drewna pochodzącego z odzysku.