Elegancka aranżacja stołu

Tematem dzisiejszego posta będzie elegancka aranżacja stołu. I to nie byle jaka, bo przygotowana przez jedną z naszych ulubionych blogerek wnętrzarskich – Zoyka Home. Jesteście ciekawi efektów jej pracy? W takim razie rozsiądźcie się wygodnie i zostańcie z nami. Jest spora szansa, że sesja, którą zaraz zobaczycie zainspiruje Was do odważnego patrzenia na kolory we wnętrzach i kreatywnych zmian w jadalni.

Elegancka aranżacja stołu w jadalni

Mówiąc o aranżacji stołu należy zacząć od samego zainteresowanego, czyli od stołu Bug, który kilka miesięcy temu wypełnił kącik jadalniany w pracowni Zoyki. Elegancki mebel w ciemnym kolorze brązu został wykonany z drewna recyklingowanego i metalu. Ten zgrany duet zgrabnie podkreśla jego walory wizualne i daje wiele praktycznych możliwości. Duży prostokątny blat, któremu towarzyszą cienkie nóżki o porowatej strukturze, świetnie nadaje się zarówno do spożywania posiłków, jak i eksponowania dekoracji. Delikatne efekty postarzenia to coś, co nadaje mu odrobiny uroku charakterystycznego dla estetyki w typie vintage.

Stół Bug II

Dywan Lambskin III szary

Zoyka jego potencjał postanowiła wykorzystać w jednocześnie tradycyjny i nietypowy sposób. Na blacie znalazły się co prawda klasyczne talerze, sztućce i kieliszki, jednak zostały one zaaranżowane w towarzystwie różowej kolorystyki. Główną inspiracją dla blogerki był w tym przypadku nasz uroczy flaming.  Patrząc na zdjęcia mamy wrażenie, że skradł serce Zoyki i rozgościł się w studiu ma dobre – nowa właścicielka postanowiła go umieścić w bliskim sąsiedztwie stołu. Żywy i intensywny odcień różu w jaki została ubrana figurka, zachęcił blogerkę do wykorzystania różu w postaci motywu przewodniego całej aranżacji.

Figurka dekoracyjna Flamingo wys. 126 cm

Wazon Pipe Taille Colore

Dekoracja stołu w kolorze różowym

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, różowa dekoracja stołu przejawia się tutaj głównie w dodatkach. Sama zastawa stołowa jest bardzo klasyczna i elegancka. Poznajecie te talerze? To elementy dwóch naszych ulubionych kolekcji – Bell i Capetown. Piękna porcelana występuje tutaj w ponadczasowym odcieniu bieli i jest przyprawiona odrobiną złota. Jedyną jej ozdobą pozostaje złota lamówka biegnąca wzdłuż falistych brzegów. Oprócz niej, uwagę zwraca też nieregularna struktura, która nie jest gładka jak w przypadku większości tradycyjnych naczyń.

Miska Bell 15 cm; Talerz Bell 25 cm; Talerz Bell 31 cm; Talerz Capetown 21 cm

W towarzystwie talerzy Bell pięknie odnajdują się zarówno czarno-złote sztućce, jak i kieliszki z kolekcji Innocent. Zoyka postawiła na te w odcieniach fioletu i zieleni. Myślicie, że był to dobry wybór?

Kieliszek do białego wina Innocent fioletowy; Kieliszek do szampana Innocent fioletowy; Szklanka Innocent dymiona

Różowy występuje tutaj w bardzo żywym odcieniu, a mimo to całość aranżacji nie ma krzykliwego wydźwięku. Tajemnica tkwi jak zwykle w odpowiednim łączeniu kolorów i stworzeniu kontrastu, pomiędzy blatem stołu, a pozostałymi dodatkami. Dobrym pomysłem są też dywaniki ze skóry rzucone na siedziska drucianych krzeseł – chłodny odcień szarości pięknie komponuje się z różem, bielą i złotem.

Miska Bell 15 cm; Talerz Bell 25 cm; Talerz Bell 31 cm; Talerz Capetown 21 cm

Klasyczna zastawa stołowa i różowe dodatki

Elegancka aranżacja stołu jaką stworzyła Zoyka skutecznie udowadnia, że róż nie jest kolorem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla małych dziewczynek. Obala przy tym także stereotyp, że to jeden z tych odcieni, który ma szansę dobrze odnaleźć się tylko w dziecięcej sypialni. Jak widzicie, przy odrobinie kreatywności tego typu barwy mogą z powodzeniem zaistnieć także w jadalni. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni dobór dodatków i postarać się o kilka dekoracyjnych bibelotów. Blogerka zdecydowała się w tym temacie użyć świec i pięknych kwiatów, które umieściła w nowoczesnym wazonie z serii Pipe.

Wazon Pipe Taille Colore

Dzięki nim kącik jadalniany jest bardzo klimatyczny. Z jednej strony romantyczny i elegancki, a z drugiej nowoczesny. Bardzo podoba nam się kontrast jaki wytworzył się między różem a bielą i czernią – to barwy ponadczasowe i uniwersalne, które doskonale odnajdują się w każdej scenerii. Zastosowanie złota także zasługuje na pozytywną notę, bo dzięki temu jadalnia jest nie tylko niezwykle przytulna, ale i podszyta sporą dawką szyku i wyrafinowania.  

A teraz powiedzcie jak Wam się podoba końcowy efekt? Pokusilibyście się o taką aranżację stołu czy jednak zmienilibyście nieco koncepcję i zrezygnowali z części detali?