Nie da się ukryć, że zima nadciąga coraz szybszymi krokami i chociaż nie należy ona do naszych ulubionych pór roku, to jak na niepoprawnych optymistów przystało, również w niej potrafimy dopatrzeć się kilku plusów. Krótsze dni i coraz wcześniej zapadający zmrok z jednej strony nie napawają nas nadmiernym entuzjazmem, z drugiej jednak sprawiają, że robimy się bardziej skłonni do pozostawania w domu i wieczornego leniuchowania, a stąd już krótka droga do czego? Do nadrabiania czytelniczych zaległości. To właśnie w tym czasie pochłaniamy największą w skali roku liczbę książek. Wymaga to jednak odpowiedniego otoczenia i nastroju, bo sam mrok za oknem nie zawsze jest bodźcem wystarczającym.

Zimową porą…

Naszym największym sprzymierzeńcem w tym temacie już od lat pozostaje wygodny fotel. Zawsze mile widziane są poduchy oraz milutki w dotyku pled, które pozwolą nam dojść do siebie po niejednokrotnie mroźnym powrocie do domu. Kawy wieczorem co prawda nie pijamy, ale herbatkę jak najbardziej – taka o smaku marcepanu z kawałkami migdałów to ostatnimi czasy nasz zdecydowany faworyt. Tak wyposażeni możemy już bez skrępowania oddawać się temu, co zimowymi wieczorami lubimy robić najbardziej.

Przytulność w barwach ziemi

Stolik Kawowy Bear IIIFotel Grandfather IIIFotel MississippiKoc Knit

Meble i dodatki w barwach ziemi, dzięki swemu stonowaniu i naturalnemu ciepłu, pozwalają stworzyć we wnętrzu atmosferę spokoju i równowagi. Niby nic odkrywczego, ale warto o tym pamiętać podczas urządzania lub redekoracji kącika, który ma służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Jeśli w dodatku jesteśmy tradycjonalistami w kwestiach wzornictwa, to dobrym wyborem będą fotele lekko stylizowane na retro.

Poduszka Leaf IPoduszka Rainbow Square 30x50cm

Jeżeli chcemy nieco ubarwić tą spokojną stylistykę, spróbujmy pobawić się różnymi materiałami i fakturami. Co powiecie na fotel w welwetowym obiciu w towarzystwie futrzanej narzuty lub oryginalnej poduszki z włóczkowych pętelek?

Relaksacyjne oblicze granatu

Podpórka na Książki Arrow (2/Set)Fotel Tudor IPoduszka Patches

Granat to kolor elegancki, a nawet nieco dostojny, mamy jednak wrażenie, że we wnętrzach nie jest on aż tak popularny. Z jednej strony może to i lepiej – dzięki zastosowaniu tej barwy przy urządzaniu swego domu, możecie mieć pewność, że wprowadzacie do niego nie tylko kolor intrygujący, ale i z całą pewnością nie należący do palety kolorów „oklepanych” w sensie wnętrzarskim.

Wbrew pozorom jest też bardzo łatwy we współpracy – świetnie komponuje się z bielą, całą gamą szarości i beży. Dodatkowo zwróćcie uwagę, jak pięknie ten odcień prezentuje się na fotelach obitych aksamitem lub welwetem.

Poduszka Oriental Moments IKubek Loop Niebieski

Dla miłośników nowoczesnego wzornictwa, ciekawą opcją, pozostającą w tej tonacji kolorystycznej, może być jeans – dla odważnych bezpośrednio na fotelu, dla tych nieco bardziej asekuracyjnych w formie poduszki.

W uniwersalnym kręgu szarości

Poduszka PatchesFotel Angels Wings Eco ciemnoszary wełna

Do zbawiennego wpływu szarości na wnętrza nikogo nie trzeba chyba przekonywać, więc będzie krótko i na temat.
Poza płynącą z neutralności tego koloru ponadczasowością, nam w szczególności podoba się jego uniwersalizm – to taki wzorcowy wśród kolorów wnętrzarski unisex. Nie jest to kolor, który podlegałby płciowym stereotypom, dlatego wykorzystując go przy urządzaniu domowego kącika relaksu, możemy mieć pewność, że odnajdzie się w nim każdy domownik. Jeżeli różne odcienie szarości zestawimy z przytulnym drewnem, a całość doprawimy równie uniwersalną bielą i czernią, to na pewno żaden mężczyzna nie będzie narzekał na typowo „babską” lub „przelukrowaną” aranżację, tylko w spokoju odda się lekturze najnowszego kryminału swego ulubionego autora.

Kubek CosmosFotel Angels Wings Eco szary tkanina

A dla wszystkich księżniczek i miłośniczek ekstrawagancji w stylu glamour przygotowaliśmy coś ekstra…

Fotel Roof Kitsch Art