Jak wybrać idealną sofę do salonu?

O tym, jak wybrać idealną sofę do salonu wzmiankowaliśmy już wiele razy. Dzisiaj jednak nie skupimy się ani na wymiarach, ani materiale tapicerki, ale na stylistyce, która zaoferuje coś, co z naszego punktu widzenia jest szczególnie istotne – szerokie możliwości aranżacyjne.

Sofa to największy znajdujący się w salonie mebel, wokół którego koncentruje się wiele aktywności. Choć wielu z nas wysokość ponoszonych z tytułu jej kupna kosztów uzasadnia tym, że to inwestycja długoterminowa, to czasem jednak warto się zaasekurować na wypadek, gdybyśmy po jakimś czasie zapragnęli zmian w salonie.

Sofa Genf

W roli głównej: Sofa Genf

Naszą dzisiejszą bohaterką mianowaliśmy sofę Genf, która jest nie tylko kwintesencją ponadczasowej elegancji, ale przede wszystkim meblem chętnie współpracującym z różnymi stylami. To właśnie na jej przykładzie pokażemy Wam, jak wybrać idealną sofę do salonu. Dobry, a przede wszystkim przemyślany wybór może wpłynąć na wystrój salonu, umożliwiając nam jego zmiany bez konieczności ponoszenia horrendalnych wydatków.

Obraz Art 3D Abstract IILampa Podłogowa East CoastLampa Wisząca Dining BirdsSofa GenfStolik Kawowy Rodeo

Neutralna barwa tapicerki pozwoli nam nawet na skrajne pod względem kolorystycznym zmiany, równie dobrze radząc sobie w ciepłej, jak i nieco chłodniejszej tonacji. Sprawdzą się zarówno ciepłe brązy i oranże, jak i zimne błękity czy fiolety. Nie mniej dobrze wypadnie w towarzystwie kolorów nasyconych, co i tych nieco mniej intensywnych – dla tych pierwszych stanowić będzie równoważący kontrast, zaś w przypadku tych drugich harmonijnie dopełnienie.

Lampa Wisząca Balloon ColorLampa Ścienna PeaceMiska Zulu IIIStolik Kawowy Egg IXDywan Circle I niebieski

Neutralny design

Uniwersalna estetyka sofy to także duża swoboda w kontekście stylu, w który wpisuje się wystrój salonu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nowoczesne trendy, czy zainspirujemy klasyką, sofa Genf do każdego z nich dostosuje się z łatwością, bo to nie ona przesądzać będzie o charakterze wnętrza, a akcesoria dekoracyjne, które w nim umieścimy.

Obraz Dreamcatcher NatureObraz Dreamcatcher WhiteParawan Flower GardenDywan Fur beżowyStoliki TreasureLampa Stołowa Metallico

Sofa Genf z przyjemnością wystąpi w sąsiedztwie złotych dodatków, niemniej dobrze poradzi sobie także solo. I tutaj właśnie ukazuje się wyższość jednolitych materiałów obiciowych nad tymi z wyrazistym deseniem. Stylistyczna neutralność to przede wszystkim nieograniczone możliwości, zarówno pod względem kolorystyki, jak i akcentów dekoracyjnych.

Nie myślcie jednak, że to jedyny taki nasz mebel, który pozwoli Wam na swobodne zmiany w aranżacji salonu…

Fotel MississippiSofa CanapeeFotel Dialog kremowyNarożnik Infinity II lewySofa Angels Wings Rhythm brązowa