Targi IMM Cologne 2018

Nie wiemy jak Wam, ale nam początek roku pomimo panującego na zewnątrz chłodu upłynął w całkiem gorącej atmosferze – było to spowodowane nie tylko Waszym zainteresowaniem promocjami, które przygotowaliśmy, ale i wyjazdem na targi IMM Cologne, na których KARE po raz pierwszy zaprezentowało meble, oświetlenia i akcesoria ze swojej oferty.

Targi IMM Cologne 2018

Międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz, które odbyły się w dniach 15-21.01.2018 r. w Kolonii to jedno z tych wydarzeń w świecie designu, które przyciąga producentów i zwiedzających z całego świata. To doskonała okazja nie tylko do nawiązania kontaktów biznesowych, ale i poznania aktualnych trendów oraz oferty meblowej producentów. W liczącej 284 000 m2 hali swoją ofertę zaprezentowały firmy pochodzące z 50 krajów, w tym także z Polski.

Aby ułatwić zwiedzającym poruszanie się i odnajdywanie interesujących ich sektorów, cały obiekt został podzielony na działy tematyczne. W osobnych halach można było znaleźć np. meble tapicerowane, meble do sypialni, stoły czy krzesła. Targom jak zwykle towarzyszyły także liczne wydarzenia, takie jak: wystawy, pokazy, konkursy, seminaria i spotkania tematyczne z projektantami.

KARE na targach w Kolonii

Na tak prestiżowym evencie nie mogło zabraknąć także reprezentacji KARE, która pierwszy raz dołączyła do grona blisko 1200 wystawców. Zlokalizowane w hali 10.1 stoisko mieściło 1000 produktów, które zostały rozmieszczone według 20 trendów, przedstawiających niekonwencjonalne pomysły na wnętrza.  Odwiedzający je klienci mieli w ten sposób okazję to zapoznania się z nowościami produktowymi i kolekcjami mebli, które będą debiutowały w tym roku.

Podczas targów swoją premierę miała także najnowsza aplikacja KARE: „Room Designer”. To nowinka, dzięki której na ekranie smartfona lub tabletu można w łatwy sposób umieścić meble w swoim domu i zrobić wizualizację, która pomoże w doborze elementów i zaaranżowaniu wnętrza. Świetne, prawda?

Ława Gloria srebrna, Dekoracja stojąca Golden Cat, Krzesło Montmartre I żółte

Fotel La Vida, Fotel Vegas Forever żółty, Sofa Vegas Forever, Lampa wisząca Atmosphere czerwona, Ława Omega, Stolik kawowy Miami Oval srebrny

Równolegle na targach nastąpiła także oficjalna prezentacja trendów, które będą wskazywać nam kierunek w aranżacji wnętrz w nadchodzącym sezonie. Są nimi: Country Loft, Blush and Blue Elegance i Offline. Jesteście ciekawi, co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami? W dalszej części posta opiszemy w kilku zdaniach każdy z nich.

Country Loft: styl wiejski wkracza do miasta

Zamieszkując na co dzień duże miasta tęsknimy do natury i tego, co z nią związane. Codzienny pośpiech i bieganina, wypełniające każdy wolny kawałek przestrzeni technologie powodują, że trudno jest nam łapać równowagę i odpoczywać od miejskiego zgiełku. Odpowiadający na tego typu potrzeby trend Country Loft to nic innego, jak pragnienie nadania miejskim domom wiejskiego charakteru, który pozwala poczuć się swobodnie we własnych czterech kątach i pokazuje jak piękna może być wizja niedoskonałego życia.

Kolorami, które dominują w tej stylistyce są biel i opalizujące złoto. Pierwszy z nich wnosi do wnętrz spokój i atmosferę sprzyjającą relaksacji, drugi ze względu na połyskującą strukturę tworzy oryginalny kontrast, który nadaje aranżacjom wyrazistego posmaku. Centralnym punktem są tutaj jednak unikatowe meble, szczególnie te kunsztownie rzeźbione i ręcznie malowane. Wykonane z naturalnego drewna lub tego pochodzącego z recyklingu i w czytelny sposób nawiązujące do tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Dywan Machu Picchu 240×170 cm, Fotel bujany Oslo, Regał Cube 180 cm, Lampa wisząca Firmamento czarno – złota

Blush and Blue Elegance: technologiczny detoks z kolorowymi meblami

Komoda w słodkim kolorze różu, szafa w odcieniu energetycznej żółci czy sofa w kolorze królewskiej niebieskości – trendy Blush i Blue Elegance to doskonały sposób na odpoczynek od szalonego tempa życia wielkiego miasta. To zarazem sposób na wyróżniającą się aranżację, jak i uwolnienie przestrzeni mieszkalnej od stresu, pośpiechu i nadmiaru technologicznych nowości.

Blush jest bardzo zabawnym i wesołym motywem, który pozostaje w bliskiej przyjaźni z odcieniami matowego różu. Najlepiej jego charakter podkreślają białe meble lub te wykonane z drewna o ciemnej kolorystyce. Taka kombinacja pozwala łatwo stworzyć wnętrza pełne ciepła i przytulności. Blue Elegance pięknie z kolei łączy się z aksamitnymi i metalicznymi odcieniami, które podkreślają jego głębię i wyrazistość. To symbol spokoju, szerokich horyzontów i nieskończoności.

Sofa Perugia 195 cm beżowa, Fotel Perugia beżowy, Lustro Sun Storm, Lampa podłogowa Parecchi Berry, Obraz Space Age Lashes 80×120 cm

Offline: retro szyk, który budzi uczucie nostalgii

Trend Offline to nic innego, jak retro estetyka we współczesnym wydaniu. To kreatywna kombinacja kształtów inspirowanych stylistyką lat 50. i 60. z intensywną kolorystyką i nowoczesnym wzornictwem. To styl dedykowany wszystkim tym, którzy tęsknią za urokami beztroskiego i wolnego od technologii życia.

Wazon Art Pastel miętowy, Wazon Art Pastel czerwony, Stolik Jupiter blat szklany, Stolik kawowy Jupiter blat szklany, Lustro Curve Round miedziane 100 cm, Lustro Curve Round mosiężne 100 cm

Wysokie szafki w stylu Art Deco zaaranżowane w towarzystwie skórzanych foteli inspirowanych hollywoodzką estetyką i okrągłych luster – taka wizja KARE łatwo przenosi nas do czasów, kiedy słowo „Internet” nie było jeszcze znane, a smartfony nie stanowiły nieodłącznej części naszego życia.