Klasyczne meble drewniane

Dzisiaj będzie nieco przewrotnie – z jednej strony o kolekcji Authentico, z drugiej zaś o zaletach drewnianych mebli o klasycznej formie, czyli o czymś, co wielu z Was prawdopodobnie już od dawna posiada w swoich wnętrzach.

Meble wielu stylów

Wiele osób nadal decyduje się na zakup tradycyjnych mebli z drewna, później niejednokrotnie żałując wyboru, bo (rzekomo) nudne i przeciętne. Jeżeli faktycznie Wasze wnętrza za ich sprawą stały się nudne i przeciętne, to wyłącznie z Waszej winy… przepraszamy, ale taka niestety jest smutna prawda. Nie da się ukryć, że meble drewniane są takim trochę wnętrzarskim wentylem bezpieczeństwa – bo przecież drewno nigdy się nie znudzi i zawsze będzie urzekać swym naturalnym pięknem. Niby racja, ale czasem trzeba mu w tym nieco dopomóc. Dzisiaj zatem zabawimy się czarodziejską różdżkę i pokażemy, jak z pozornie prostych mebli z drewna wyczarować aranżację niczym z rozkładówek magazynów o home designie.

Lampa Wisząca Parecchi Art House IIKrzesło Authentico BasicKrzesło Forum Wood II żółteStół Authentico VIII

W prostocie i drewnie siła

Klasyczne meble drewniane do salonu lub jadalni, których idealnym przykładem są te z kolekcji Authentico, to dla wielu z nas droga na skróty do urządzenia mieszkania. Albo nie mamy czasu na dłuższe rozważania, albo po prostu nie mamy ku temu predyspozycji i naiwnie wydaje nam się, że to one „odwalą” za nas całą tę pracę. Niewątpliwie prosta forma w parze z uniwersalną urodą drewna to coś, co tak łatwo nie przeminie z czasem i zmieniającymi się wraz z nim trendami, niemniej jednak rzadko się zdarza, aby pozostawienie ich samym sobie było wystarczające. W zdecydowanej większości przypadków bez asysty innych mebli, kolorów i dodatków się nie obędzie.

Klasyczne meble drewniane

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na takie meble, to niewątpliwie ułatwiliśmy sobie zadanie – bardzo chętnie dogadają się z każdym niemalże towarzystwem, a to bardzo cenna zaleta. Dodatkowo tego rodzaju meble są idealną opcją w szczególności dla osób, które lubią od czasu do czasu zmieniać wnętrze. Dzięki nim nie trzeba będzie za każdym razem wymieniać całego zestawu mebli, wystarczy jedynie skoncentrować się na zmianie kolorystyki i dodatków… i nowe wnętrze gotowe.

Pufa Kelim Pop różowaKrzesło Forum Wood I białeRegał Authentico (3/Set) IFotel Miami brązowy ekoskóra

Obraz Touched Lady with BirdsFigurka Dekoracyjna WhaleFigurka Dekoracyjna Rocking Horse NatureKomoda Authentico VI

Rodzaje i gatunki drewna

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie mebli warto również kierować się rodzajem drewna z jakiego zostały one wykonane – obecnie na rynku znajdziecie przeróżne gatunki, nawet egzotycznie brzmiące jak katalpa czy paulownia. Warto jednak uzależnić rodzaj drewna od miejsca, w którym mebel zostanie zlokalizowany. Przykładowo: niektóre gatunki drewna nie powinny znajdować się zbyt blisko źródła ciepła. Poza tym miejmy na względzie, że charakteryzują się też one różnym poziomem odporności i wytrzymałości, co może mieć znaczenie w zależności od tego, kto i w jaki sposób będzie je użytkować.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na uniwersalne meble drewniane, z których planujemy korzystać przez wiele lat, to czasem lepiej nieco dołożyć i dokonać zakupu tych z nieco wyższej półki jakościowej, jak chociażby palisander. Drewno to jest niezwykle mocne i masywne, dodatkowo cechuje się naturalnym, wysokim połyskiem oraz silnie zaznaczonymi słojami. Dzięki temu wykonywane z niego meble charakteryzują się nie tylko wysokim poziomem estetycznym, ale i solidnością, która gwarantuje długą żywotność.

Obraz Touch African HeroRegał Authentico Zick Zack

Lampa Ścienna StarStojak na Parasole FoxKomoda Authentico IVPoduszka Fiesta Owl Różne KoloryWazon Shakedelic Colore IIPoduszka TransferFotel Florida IV

Klasycznie, nowocześnie czy eklektycznie?

Lampa Ścienna StarStół Authentico VIIKrzesło Authentico StripDywan Kelim Pop różowyPufa Kelim Pop szara

Ponadczasowa klasa i elegancja

Meble drewniane o klasycznych kształtach, dzięki swej wrodzonej neutralności bez trudu odnajdą się zarówno we współczesnych, jak i w tych nieco bardziej klasycznych aranżacjach, nie mniej udanie radząc sobie we wnętrzach urządzonych w nurcie eklektyzmu. Styl skandynawski? Wprowadzamy charakterystyczne dla tego stylu szarości i biel, dodajemy przytulności za pomocą kilku dekoracyjnych poduszek w nordyckie wzory, do tego jeszcze pasiasty dywan w stonowanych kolorach i voilà. Styl industrialny? Jak najbardziej – dla tych bardziej odważnych, proponujemy betonową ścianę, dla tych bardziej zachowawczych wystarczą krzesła lub ławki z drewna i metalu.

Obraz Touched Flower BoatKomoda Authentico V

Obraz Touched Flower BoatLampa Podłogowa Calotta IPoduszka Scandi Chic żółtaFotel Florida IVRegał Authentico (3/Set)Pufa Kelim Pop różowa

Kolorystyka

Kolory, a dokładniej nieograniczone możliwości ich doboru do drewna. To kolejny powód, dla którego powinniśmy darzyć drewniane meble dozgonną miłością do grobowej deski. W ich przypadku przejdzie dosłownie KAŻDY kolor. Serio, czy któryś w ogóle mógłby się gryźć z czymś tak neutralnym jak drewno?!? Dlatego bez obaw i skrupułów realizujcie swoje kolorystyczne fantazje w sąsiedztwie drewnianych mebli, zwłaszcza tych o prostym i niewyszukanym designie. Żadne inne nie będą w tej kwestii tak pobłażliwe i wyrozumiałe jak one.

Obraz Touch African HeroObraz Touched Flower Boat, Stoliki Wire CopperPoduszka Fiesta Owl Różne Kolory

Regał Authentico LadderPoduszka Scandi Chic żółtaKrzesło Forum Wood II jasnoróżoweDywan Kelim Pop zielony

PS. A jeśli jeszcze kiedyś dojdą nas słuchy, że drewniane meble są nudne i przeciętne…