Beton we wnętrzach

Jeżeli lubicie, gdy jest prosto, a równocześnie oryginalnie, to beton we wnętrzach jest czymś dla Was. Dlatego tym razem Wasze serca spróbuje podbić La Bocca – kolejna z grona najnowszych kolekcji KARE Design. To nie pierwsza już nasza propozycja wpisująca się w „betonowy” trend, biorąc jednak pod uwagę jego niezmienną popularność, mamy nadzieję, że spodoba Wam się nie mniej niż chociażby kolekcja Seattle czy X Factory.

Szafa La BoccaKomoda La Boca IIKomoda La Boca

Postaw na beton w towarzystwie ponadczasowego drewna

To seria oszczędna pod względem ilości wchodzących w jej skład elementów, mimo to pozwalająca na pełne umeblowanie przestrzeni salonowo-jadalnianej. Czekają tutaj na Was 2 komody o zróżnicowanej formie i wymiarach, nowoczesna szafa oraz stół. W tym ostatnim nie znajdziecie co prawda „betonowych” elementów, ale za to możecie liczyć na sporą dawkę dębowego drewna, z którego wykonany jest jego blat. W kolekcji tej drewniane są również fronty szuflad w komodach i szafie, nóżki z kolei wykonane zostały z malowanej proszkowo stali. Najbardziej jednak przykuwającym uwagę materiałem jest tutaj niewątpliwie laminat HPL stylizowany na beton.

Misa Art Cuisine II

Stół La BoccaDywan La Ola szary

Komoda La Boca II

Nie tylko do industrialnych wnętrz

La Bocca to kolekcja wręcz wymarzona dla miłośników stylu industrialnego w nowoczesnej jednakże jego odsłonie. Dominuje tutaj przede wszystkim ponadczasowa prostota, kryjąca się zarówno w geometrycznych bryłach, jak i wyważonej kolorystyce. Choć w poszczególnych elementach tej serii nie znajdziecie co prawda motywów bezpośrednio zaczerpniętych z manufaktur sprzed stulecia, nadal jednak mile widziane są tutaj loftowe lampy i stoliki kawowe wsparte na stalowych lub metalowych stelażach, jak i skórzane sofy lub fotele.

Lampa Podłogowa RockyFotel Cigar Lounge brązowy

Komoda La Boca IISzafa La BoccaKrzesło Fino z podłokietnikami szareDywan La Ola szary

La Bocca charakteryzuje się raczej chłodnym typem urody, co zawdzięcza przede wszystkim sporej ilości stali i stylizowanego na beton laminatu. Nie oznacza to jednak wcale, że jest dedykowana wyłącznie wnętrzom o industrialnej czy innej surowej estetyce. Dzięki swej stonowanej, bazującej na brązach i szarościach kolorystyce, ocieplenie jej wyrazu będzie niezwykle proste – odpowiednio dobrany wazon lub finezyjna lampa mogą w tym temacie zdziałać prawdziwe cuda.

Wazon Pebbles Mocca IIWazon Pebbles Mocca I

Lampa Wisząca Saloon IVWazon MeshyLampa Podłogowa Parecchi Art House IILampa Podłogowa Balloon Colore

Lampa Wisząca Parecchi Art House

Jak zatem widzicie, nie trzeba być zdeklarowanym fanem industrialnych klimatów, aby zaprosić kolekcję La Bocca do siebie – wystarczy jedynie uwielbienie dla ponadczasowej prostoty w oryginalnym, a równocześnie nowoczesnym wydaniu.