Lata 60-te to nie tylko szerzone przez hippisowską popkulturę hasła pokoju i wolnej miłości, ale również charakterystyczne wzornictwo, które odcisnęło znaczące piętno na trendach home designu kolejnych dekad, aż do dziś niezmiennie ciesząc się popularnością. Projektanci KARE także pozostają pod jego urokiem, czego efektem jest jedna z naszych najnowszych kolekcji – Montana.

Wnętrze à la lata 60-te

Z czym kojarzą Wam się wnętrza inspirowane latami 60-tymi? Dla nas to przede wszystkim niemal eksplodujące kolorem dywany, nierzadko z zaczerpniętymi z Indii lub Maroka motywami, nieco psychodeliczne tapety i zasłony, jak i lampy o fantazyjnych kloszach wykonanych z różnobarwnego szkła. Eksperymenty z wyrazistą kolorystyką i ekscentrycznymi deseniami są tutaj na porządku dziennym, aby jednak uniknąć efektu nadmiernej pstrokacizny i wysoce prawdopodobnego w takich okolicznościach oczopląsu, przydatny będzie neutralny punkt wyjścia. Wiecie już do czego zmierzamy? Montana…

Kinkiet Balloon KolorowyKrzesło Lara BeżoweKrzesło Trapez Ciemnobeżowe

Stół MontanaSzafka RTV MontanaFotel Living VegasŁawa Montana

Estetyka w typie retro

Meble z kolekcji Montana to połączenie dystyngowanej barwy ciemnego brązu i efektownych elementów w kolorze mosiądzu z oszczędnością, a wręcz minimalizmem kształtów. Czytelne i zdecydowane linie wyraźnie zyskują na delikatności w zestawieniu z filigranowymi nóżkami i stelażami, finalnie tworząc neutralną pod względem designu całość, dzięki czemu seria ta z sukcesem poradzi sobie w wyrazistych aranżacjach.

Figurka Dekoracyjna Disk ColoreKomoda Montana

Komoda MontanaStoliki La Costa Wire (3/Set)Dywan Dotty Pril Multi

Nieskrywana elegancja

Blaty, fronty i korpusy wykonane zostały z orzechowego forniru, nóżki i stelaże z kolei ze stali galwanizowanej. Dzięki takiemu połączeniu, Montana charakteryzuje się sporą chęcią do współpracy z różnymi kolorystykami, jak i stylistykami – jesteśmy przekonani, że nie tylko we wnętrzach nawiązujących do stylu lat 60-tych poradzi sobie wyśmienicie.

Fotel GambleSofa GambleStoliki La Costa Wire (3/Set)Komoda MontanaStolik Elegance NodoStolik TrampoloStolik AtomoStolik MontanaSofa Milchbar

To przede wszystkim meble do salonu i jadalni – pojemna komoda z szafkami i szufladami, funkcjonalna szafka RTV, jadalniany stół o prostokątnym blacie oraz ława i stolik kawowy, które świetnie odnajdą się nie tylko w towarzystwie sofy i foteli w stylu retro (choć my akurat w takim zestawieniu lubimy je najbardziej).

Kinkiet Balloon KolorowyLustro Sunbeam

Fotel Living VegasStolik Montana