Meble drewniane z kolekcji Seattle

Dużo naturalnego, a równocześnie przytulnego drewna, do tego nie mniejsza ilość surowego betonu (tylko w sensie wizualnym, ale zawsze coś) i co otrzymujemy? Jedną z najnowszych kolekcji KARE, czyli Seattle – drewniane meble do salonu i jadalni, choć szeroki wybór komód w różnych wymiarach pozwoli także na ich wykorzystanie w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu.

Komoda Seattle IIIStół SeattleKomoda Seattle IIRegał SeattleSzafka RTV SeattleKomoda Seattle IŁawa SeattleKomoda Seattle IV

Fronty, blaty i półki wykonane zostały z dobrej jakości drewna dębowego, a następne poddane olejowaniu. W porównaniu chociażby do tradycyjnego lakierowania, olejowanie to ekologiczna i nieszkodliwa dla zdrowia alternatywa zabezpieczenia drewna. Sprawdza się ona doskonale zarówno w przypadku konserwowania drewien rodzimych, jak i egzotycznych. Wykorzystywane oleje wykonane są na bazie składników naturalnego pochodzenia. Dodatkowo dzięki  swej płynnej formie głęboko wnikają w drewno, eliminując ryzyko jego rozsychania czy pękania. Technika ta nie tylko podkreśla naturalny koloryt drewna i jego usłojenie, ale również pozwala mu swobodnie oddychać, gdyż olej nie zamyka powierzchni w tak kategoryczny sposób jak lakier. Kwestia ta jest szczególnie istotna w pomieszczeniach narażonych na działanie czynników zewnętrznych, w szczególności niekorzystnych warunków atmosferycznych (m.in. promieniowanie UV) lub o zmiennym poziomie wilgotności (olej nie tworzy na powierzchni szczelnego filmu, woda może zatem swobodnie z drewna wyparowywać).

Komoda Seattle II

Warto również mieć na względzie aspekt praktyczny mebli olejowanych – są one bardzo łatwe w pielęgnacji, ponadto ich powierzchnie są dużo bardziej antystatyczne, a tym samym nie przyciągają nadmiernie kurzu, co przypadnie do gustu nie tylko alergikom, ale i osobom, które swą styczność z odkurzaczem czy mopem wolą ograniczać do niezbędnego minimum. 

Szafka RTV Seattle

Meble drewniane i beton

Ponadczasowy urok naturalnego drewna to jednak nie wszystko, co kolekcja Seattle ma do zaoferowania. Co powiecie na zestawienie dębowych frontów z betonowymi korpusami? Piękny kontrast, prawda? Nie jest to wprawdzie prawdziwy beton, tylko stylizowany na niego laminat HPL. Nie zmienia to jednak faktu, że dostarcza takich samych wrażeń estetyczno-wizualnych. Dodatkowo warto nadmienić, że to materiał niezwykle odporny, więc możecie mieć pewność, że otrzymujecie nie tylko wysoką estetykę, ale i jakość oraz wytrzymałość sprzyjającą komfortowi użytkowania.

Komoda Seattle I

Komoda Seattle I

Wazon La Gema I

Poza oryginalnością, takie zestawienie materiałów niesie ze sobą również inną zaletę – uniwersalną i wyważoną kolorystykę, dającą duże możliwości aranżacyjne. Stonowane brązy i szarości odnajdą się przecież w różnorodnym towarzystwie kolorystycznym.

Lampa Podłogowa Parecchi Art House IFotel Session pomarańczowyFotel Session zielonySzafka RTV Seattle

Lampa Wisząca DiningLampa Stołowa Nature IIStół SeattleKrzesło Trapez Ciemnobeżowe

I nie myślcie sobie, że w kwestii betonowej estetyki kolekcja Seattle to jedyne, co mamy Wam do zaoferowania… 

Komoda X Factory 5Lampa Wisząca MassyStolik Button DużyRegał Cube Rectangular Concrete (2/Set)Zegar ConcreteSzafka RTV X Factory 2 DrzwiowaLampa Stołowa Art Miami I