Słoneczne wnętrze

Poszukiwacze stylu KARE ostatnimi czasy odkryli 3 nowe trendy: Cosy Cosmos, Modern Delight i Sunny Side, z którymi już niedługo będziecie mieli możliwość bliżej się zapoznać. Dzisiaj, aby podsycić nieco Waszą ciekawość, uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy w małym skrócie, co się skrywa za trendem Modern Delight.

To przede wszystkim wyraz designerskiego hołdu KARE dla wartości takich, jak przyjaźń, rodzina i spędzany wspólnie z bliskimi czas. W kolekcjach składających się na ten trend, służące szeroko pojętemu relaksowi meble łączą w sobie klasykę w stylu retro, skandynawską przytulność i francuską filozofię życia, której mottem niezmiennie pozostaje „joie de vivre”. Proste linie, nowoczesne, ale inspirowane klasyką kształty i geometryczne wzory w pastelowej kolorystyce harmonijnie łączą się z ciepłym drewnem, kolorowym szkłem, a nawet betonem, wspólnie tworząc warunki idealne dla domowej oazy spokoju i wypoczynku.

Jedną z kolekcji pod szyldem trendu Modern Delight jest właśnie nasza dzisiejsza bohaterka – seria Soleil. Zapraszamy do obejrzenia efektów sesji zdjęciowej z jej udziałem.

„S” jak Słońce

Urok tej kolekcji tkwi przede wszystkim w asymetrycznej zabawie wzorami i kolorami, które zdobią fronty jej szafek i szufladek oraz blatów. Jak nietrudno zauważyć, Soleil swe kolorystyczne inspiracje czerpie z lat 50. i kalifornijskich targów staroci. To umiejętne zestawienie szczypty nowoczesności z powabem w wersji vintage. Pięknie usłojone drewno mango, a także szeroki asortyment mebli z tej serii, sprawiają, że Soleil to ikona designu, idealna dla wnętrzarskich indywidualistów.

Szafka RTV SoleilMiska Pesce IKrzesło Forum Wood II żółte

Komoda Soleil 9

Lustro Soleil IBarek Soleil

Komoda Soleil

W detalu siła

W przypadku Soleil należałoby raczej powiedzieć, że nie tyle w detalu siła, co w jego ilości. Faktycznie, spotykają się tutaj nie tylko przetasowane na meblu różne wzory, ale i bogata kolorystyka. Pełne przytulności brązy drewna mango spójnie komponują się ze słonecznie wakacyjną żółcią, śródziemnomorskim turkusem, czy równocześnie niewinną i wyrazistą bielą. W tej artystycznej mozaice widoczne są również różnorodne gałki i uchwyty. Szklane, metalowe, gładkie i z ornamentami, albo… zastąpione uroczą, foremną dziurką.

Lampa Stołowa Work Station Biała

Wiele twarzy Soleil

Krzesło Forum Wood III brązowe

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że tak bardzo wyrazista kolekcja, będzie skora do współpracy jedynie z nielicznymi wybrańcami, stawiając na sąsiedztwo wyważone pod względem stylu i kolorystyki. I tak, i nie. W kwestii większych elementów wystroju wnętrza, faktycznie lepiej odnajdzie się ona w towarzystwie mebli jednokolorowych, o wyważonym wzornictwie – nam w szczególności przypadło do gustu zestawienie Soleil z fotelami i sofami wpisującymi się w stylistykę retro lub vintage. Jako niemniej udane oceniamy połączenie tej serii ze stylem skandynawskim – zarówno w jego bardziej nowoczesnej, jak i w tej tradycyjnej odsłonie. Tak sprawa wygląda jeśli o innych meblach we wnętrzu mowa, inaczej jednak wygląda kwestia dodatków – pomimo całego swego bogactwa kolorów i deseni, Soleil wcale nie boi się w tym temacie konkurencji, świetnie odnajdując się w towarzystwie równie jak ona wielobarwnych i wzorzystych poduszek dekoracyjnych, wazonów, ramek na zdjęcia, jak również  ceramiki czy zastawy stołowej.

Stolik Kawowy Blossom II

Sofa Canapee

Krzesło Forum Wood I białe

Misa Art Cuisine Różne Rodzaje I