Meble ogrodowe - trendy 2019

Korzystając z uroków wiosny i słonecznej pogody, dzisiaj zmienimy nieco kierunek i zabierzemy Was na mały spacer wśród zieleni. I to dosłownie, bo tym razem w centrum naszej uwagi znajdą się meble ogrodowe na taras i balkon. Planujecie urządzić kącik do wypoczynku pod chmurką? A może chcecie wprowadzić jakieś zmiany w obecnej aranżacji i potrzebujecie inspiracji? Jeśli tak, to koniecznie zostańcie z nami. Kreatywni projektanci KARE przygotowali dla Was kilka nowości w tym temacie.

Aranżacja tarasu 2019

Ogrody czy stanowiące dla nich alternatywę tarasy i balkony nie bez powodu zapracowały sobie na tak dużą sympatię. W sezonie wiosenno-letnim to właśnie w nich spędzamy najwięcej czasu i wykonujemy większą część aktywności w ciągu dnia. Odpoczynek, praca, zabawa z dziećmi czy przyjmowanie gości – nic dziwnego, że granica pomiędzy tym co w środku, a tym co na zewnątrz, z biegiem lat znacząco się zaciera. W tym sezonie będzie to szczególnie widoczne, bo tarasy i balkony coraz częściej zaczynają przypominać wyglądem komfortowe pokoje dzienne. Bądź co bądź, to dla wielu z nas (szczególnie właścicieli mieszkań) często jedyny sposób na pozostawanie w bliskim kontakcie z naturą.

Sofa ogrodowa Holiday White

Przestronne tarasy to aktualnie nic innego, jak przedłużenie aranżacji domu – taki dodatkowy salon pod chmurką, który nie tylko pozwala złapać oddech, ale i odpocząć w otoczeniu roślin od miejskiego zgiełku. Rola jaką pełnią coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, bo oferowane przez producentów rozwiązania są coraz lepiej dostosowane do naszych potrzeb. Do wyboru w tym temacie mamy już nie tylko drewniane i plastikowe meble ogrodowe o bardzo prostych konstrukcjach, ale i oferujące komfort na najwyższym poziomie sofy, klasyczne fotele i narożniki. Coraz większą popularnością cieszą się także fotele wiszące, hamaki i huśtawki.

Fotel wiszący Ibiza

Meble ogrodowe na taras i balkon

Przytulność i wygoda to bez wątpienia dwa najważniejsze wyznaczniki tegorocznych trendów outdoorowych. Meble ogrodowe w tym sezonie mają nie tylko posiadać przyjemny dla oka wygląd, ale i dostarczać nam komfortu pod wieloma względami. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim lekkość, postarzane wykończenia w typie vintage i pomysłowe rozwiązania konstrukcyjne. Dla uzyskania takich efektów projektanci sięgają po rattan, wiklinę i inne naturalne materiały, bo ich subtelna uroda idealnie wpisuje się w sielski charakter przyrody. Piękne i funkcjonalne meble ogrodowe powinny wkomponowywać się w zieleń, a nie dominować ją czy przytłaczać. Plecionki odnajdują się w tej roli idealnie, bo potrafią zapewnić komfort, a jednocześnie roztaczają wokół aurę ciepła i przytulności.

Fotel Spaghetti

Ławka Dune Nature

Warto w tym temacie wziąć uwagę wspomniane wcześniej fotele, sofy i narożniki. Pierwsze z nich to doskonała alternatywa w przypadku, gdy macie do dyspozycji raczej niewielką ilość miejsca. Drugie natomiast, są dobrym rozwiązaniem na dużych tarasach i balkonach. O ile przeciętnej wielkości fotel można zmieścić w niemalże każdym wolnym kącie, o tyle sofa czy narożnik potrzebuje sporej powierzchni, aby w pełni wyeksponować swoje walory.

Pamiętajcie jednak, że taras czy balkon, który ma w pewien sposób przypominać salon nie musi zostać koniecznie wyposażony we wszystkie meble, które zwykliśmy widywać w tych pomieszczeniach. Postawcie w tym zakresie jedynie na takie meble ogrodowe, które odpowiadają metrażowi tarasu i Waszym potrzebom w zakresie użytkowania. Jeśli macie wystarczająco dużo miejsca, możecie sięgnąć po te najbardziej komfortowe rozwiązania. Jeśli nie, to też nic straconego – wygodne krzesła czy fotele w wielu przypadkach mogą z powodzeniem zastąpić sofy i narożniki.

Fotel Acapulco: żółty, biały, koralowy, zielony, czarny

Modna aranżacja ogrodu – co jest teraz na topie?

Tegoroczne tendencje w aranżacji ogrodu to czytelne odzwierciedlenie trendów we wnętrzach. Taras czy balkon, który ma być przedłużeniem domu nie powinien przecież odstawać stylem od prowadzących do niego pomieszczeń. Znaczące różnice i dysproporcje w estetyce to prosta droga do eklektyzmu i chaosu. A zdecydowanej większości z nas nie o to przecież chodzi…

Na tarasach i balkonach pierwszoplanową rolę odgrywają co prawda kwiaty i rośliny, jednak meble powinny w tym przypadku pozostawać naturalnym uzupełnieniem aranżacji. Jak już mówiliśmy wcześniej, najważniejsze w tym zakresie pozostają wygoda i przytulny design. Obydwie te zalety posiadają meble ogrodowe w stylu rustykalnym, boho i vintage. Elementy plecionki, postarzane wykończenie czy ażurowe wzory – to coś, co ma szansę nie tylko pięknie odnaleźć się wśród zieleni, ale i pomóc w stworzeniu kącika do wypoczynku, który będzie zachęcał do częstego przebywania na świeżym powietrzu.