Motywy roślinne i zwierzęce we wnętrzach

Moda na motywy roślinne i zwierzęce we wnętrzach zaczęła się już kilka sezonów temu. Urządzając wnętrza coraz częściej odchodzimy od minimalizmu z bielą w roli głównej na rzecz naturalnej prostoty, która w niezwykle kreatywny sposób wykorzystuje kolory Ziemi. Popularność kwiatowych i liściastych nadruków czy dekoracji przedstawiających podobizny zwierząt zdaje się potwierdzać te nastroje. Szczerze mówiąc wcale nas to nie dziwi, bo Matka Natura już nie raz udowodniła, jak świetnie odnajduje się w roli projektanta.

Motywy roślinne i zwierzęce we wnętrzach

Tendencja do wykorzystywania naturalnych materiałów i roślinnych akcentów w aranżacjach nie wzięła się znikąd. Zmęczeni dużą dawką stresu i panującym dookoła hałasem zapragnęliśmy bliskości przyrody także we własnych czterech kątach. Zieleń doprawiona odrobiną motywów zwierzęcych to przecież świetny sposób na otaczanie się naturą nawet w środku miasta. Żyjąc na co dzień w biegu tęsknimy za ciszą i spokojem. Brakuje nam sielskości i harmonii, którą daje bezpośredni kontakt z przyrodą. Wykorzystanie jej atutów we wnętrzach pozwala nam chociaż odrobinę zaczerpnąć z korzyści jakie ze sobą niesie.

Komoda Rodeo; Otoman Country Life; Dywan Machu Picchu; Lampa wisząca Dining; Wazon Barfly; Lampa podłogowa Nature Straight

Osobiście bardzo nas cieszy zwrot ku naturze, bo uważamy, że pozytywne działanie przyrody we wnętrzach ma charakter wielowymiarowy. Współcześnie jej zalety nie sprowadzają się tylko i wyłącznie do dekoracji. Obecność natury we własnych czterech kątach daje nam poczucie spokoju i harmonię. To coś, co ma realny wpływ na nasze samopoczucie i dobry nastrój. Coś, co pobudza naszą kreatywność i dodaje energii do działania. Wnętrza bliskie naturze są wygodne, komfortowe i przytulne. Działają na nas odprężająco i pozwalają odpocząć bez wychodzenia z domu.

Motywy roślinne w aranżacjach

Trendy wyraźnie wskazują na podążanie w kierunku natury i patrząc na zapowiedzi dotyczące nadchodzącego roku jesteśmy pewni, że tendencja ta nie ulegnie zmianie. Projektanci chętnie wykorzystują motywy roślinne i zwierzęce zarówno w formie mebli, jak i ozdobnych dodatków. Inspirowane naturą dekory coraz częściej pojawiają się już nie tylko na poduszkach i zasłonach, ale i na tapicerkach foteli, dywanach, ścianach czy frontach szuflad.

Sofa Ranger; Ława Kalif; Wazon Barfly: różowy, zielony; Lampa podłogowa Parecchi Art House; Dywan Kelim Ornament ; Obraz Royale Headdress Profile; Stoliki kawowe Loft Triangle (3/set)

Wazon Prickly Pear; Obraz Avenue Of Trees; Roślina dekoracyjna Diffenbachia; Poduszka dekoracyjna Jungle Cockatoo; Poduszka dekoracyjna Jungle Parrot; Stolik kawowy Jungle Birds; Parawan Glass Palms; Krzesło Flores; Wazon Leaf Colore; Roślina dekoracyjna Fiddle Tree

Powiązania z naturą widać nie tylko w stosowanych materiałach, ale też w kształtach i teksturach. Projektanci inspirację przyrodą coraz częściej podkreślają za pomocą printów, tłoczonych wzorów czy rzeźbień. Dzięki ich pomysłowości motywy roślinne i zwierzęce we wnętrzach są obecne pod wieloma postaciami. Chcąc zaprosić naturę do swojego gniazdka nie musicie już malować całego domu na zielono i stawiać w każdym wolnym miejscu doniczek z kwiatami.

Ławka Econo Vintage; Lustro Bastidon; Wazon Sicily; Lampa wisząca Dining; Dywan Hieroglyphics Stripes; Lampa podłogowa Scultra

Wazon Prickly Pear; Wazon Sicily; Wazon Barfly

Naturalne rośliny to świetny pomysł, ale tylko w przypadku, gdy macie dużo czasu i chęci, aby o nie dbać. Jeśli na co dzień jesteście mocno zabiegani, to lepiej zdecydujcie się na motywy roślinne w postaci tekstyliów czy dodatków. To bezpieczne rozwiązania, które pozwolą Wam cieszyć się urokami przyrody niezależnie od aktualnej pory roku. Dwa ostatnie szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku, gdy lubicie swoim wnętrzom fundować odświeżające metamorfozy.

Motywy zwierzęce we wnętrzach

Kolejnym przykuwającym uwagę akcentem, który ma bezpośrednie powiązanie z naturą są motywy zwierzęce. Ich obecność często podkreślana jest poprzez zastosowanie skóry naturalnej. Szlachetny i elegancki materiał, który został na nowo zauważony przez producentów, w tym sezonie zdecydowanie wraca do łask.  Wnętrza, w których wykorzystuje się jego potencjał w niczym nie przypominają kalek magazynów wnętrzarskich. To pełne oryginalności i twórczego indywidualizmu aranżacje, za których projektem stoi często sama Matka Natura.

Szafa barowa Colonial; Sofa Cigar Lounge; Lampa podłogowa Nature Straight; Ława Collector

Fotel Denver Cow; Fotel Country Side; Fotel Butterfly Econo; Fotel Butterfly Fur

Komoda Rodeo; Komoda Rodeo Zick Zack; Komoda Rodeo; Komoda Texas

Trend na motywy zwierzęce dosyć odważnie wkracza do domowej przestrzeni. Inspirowane pięknem fauny dekory, podobnie jak motywy roślinne coraz częściej goszczą na tkaninach i tekstyliach. Kreatywni projektanci nie poprzestają jednak na tym i wykorzystują ich możliwości także w zakresie wykończenia mebli czy tworzenia oryginalnych dekoracji. Stolik z podstawą w kształcie słonia czy pufa w lamparcie cętki – to tylko kilka z licznych propozycji, jakie ma dla Was KARE.

Komoda Brooklyn; Stół Brooklyn; Krzesło Moritz; Krzesło Claw; Dywan Hieroglyphics Stripes; Lampa wisząca Dining; Obraz Touched Circus Elephant; Obraz Touched Flower Elephant; Figurka dekoracyjna Turtle; Figurka dekoracyjna Elements Heart Hand; Wazon Barfly: zielony, różowy, szary, ciemnoniebieski

Dekoracja stojąca Insect Uno; Figurka dekoracyjna Circus Elephants; Wazon Croco; Słoik dekoracyjny Animals; Poduszka dekoracyjna Bee Black; Dywan Acid Wash; Figurka dekoracyjna Lizard Big; Figurka dekoracyjna Gallo; Obraz Touched Heron Right

Ciągle wahacie się czy motywy zwierzęce są dla Was? Być może przekona Was fakt, że printy i dekory przedstawiające zwierzaki chętnie współpracują z wieloma kolorami. Do twarzy im zarówno z zielenią, jak i z neutralnymi odcieniami brązów, beżów czy szarości. Motywy zwierzęce świetnie odnajdują się też w towarzystwie naturalnych materiałów, do jakich należą: kamienie, wiklina, drewno czy rattan.

Zaproś naturę do swojego domu!

Motywy roślinne i zwierzęce we wnętrzach są naprawdę świetną alternatywą, jeśli nie boicie się dać się nieco ponieść wyobraźni. Aranżacje inspirowane przyrodą nie lubią podążać za utartymi schematami. Cenią za to prostotę, naturalność i szeroko pojęty indywidualizm. Wnętrza utrzymane w naturalnych klimatach dają dużo swobody w doborze mebli i dodatków. Dzięki temu są przytulne a jednocześnie oryginalne, spokojne a pełne intrygujących akcentów. Motywy roślinne z powodzeniem zastępują prawdziwą zieleń, a zwierzęce obecność żywych czworonogów.

Zastanawiacie się czy takie motywy i dekory mogłyby dobrze odnaleźć się w Waszych domach? W dużej mierze zależy to od Waszych preferencji i upodobań. Jeśli kochacie naturę to zaproszenie jej do domu w takiej formie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Żeby ułatwić Wam nieco podjęcie decyzji, na koniec przygotowaliśmy kilka inspiracji.

Poduszka dekoracyjna Paradise Peacock; Wazon Bouquet Colore; Obraz olejny Flower Garden; Taboret Bold

Obraz Glass Proud Lion; Figurka dekoracyjna Elephant Hug; Figurka dekoracyjna Turtle; Stolik kawowy Animal Mini Bear; Obraz Touched Elephants With Butterflys; Figurka dekoracyjna Cow; Poduszka dekoracyjna Peacock; Figurka dekoracyjna Bunny ; Obraz Touched Flamingo Road