Komoda Underground II

Wiosenne topienie marzanny już za nami! Na wypadek, gdyby okazało się niewystarczająco skuteczne, a wiosna nadal ociągała się z przyjściem, przygotowaliśmy dla Was kilka urzekających kolorem i świeżością propozycji. Tym razem postawiliśmy na patchwork, a przede wszystkim na różnokolorowe wariacje na jego temat. Najwyższa pora przebudzić się z zimowego letargu! Patchwork we wnętrzach nowością samą w sobie nie jest. Mamy jednak wrażenie, że pomimo długiej tradycji nie należy on do trendów cieszących się najwyższą popularnością. Z jednej strony nie jesteśmy zdziwieni takim stanem rzeczy. To bardzo wyrazisty trend, zawierający wiele kontrastów i nierzadko nieszablonowych zestawień, a tym samym wymagający sporej odwagi od tych, którzy zdecydują się wprowadzić go do tworzonych przez siebie aranżacji. Naszym zdaniem to jednak przede wszystkim świetny pomysł na oryginalne mieszkanie, pod warunkiem, że stosuje się go z wyczuciem i umiarem.

Patchwork we wnętrzach – meble czy tylko dodatki?

Fotel Wing Patchwork IILampa Wisząca Saloon IIIŁawka Peacock

Czasy, gdy patchwork we wnętrzach ograniczał się wyłącznie do kołder i narzut, należą już do zamierzchłej przeszłości. W obecnie dostępnej na rynku ofercie możecie liczyć zarówno na patchworkowy fotel, patchworkowe komody, jak i wiele innych rodzajów mebli, oświetlenia i dodatków wystroju wnętrz. Wszystkie one kuszą swą niezobowiązującą estetyką. Sprawiają nieodparte wrażenie, jakby każdy chwyt był dozwolony. Kwiatowy deseń w bliskim sąsiedztwie klasycznych pasków? Takie widoki będą się tutaj pojawiać z dużą częstotliwością. Pytanie tylko, na jaką porcję szaleństwa pozwalają nam nasze upodobania estetyczne i idąca wraz z nimi wnętrzarska odwaga? Bo nie ma się co oszukiwać – patchwork ma w siebie wpisaną lekkość i (do)wolność, które zdają się wyłamywać spod wszelkich utartych schematów, mówiąc zdecydowane „nie” uporządkowaniu i wyważeniu.

Komoda Patchwork III beżowaPoduszka Patchwork IIŁawka Motley CoffeeKomoda Patchwork IPufa PatchworkLampa Wisząca Antler FlowersFotel Wing III

Patchwork we wnętrzach zdecydowanie najbezpieczniejszą formę przybiera w dodatkach – w szczególności dekoracyjne poduszki zdają się być stworzone do tej roli. Jeśli zatem korci Was, aby wprowadzić do swego wnętrza nieco więcej życia i wyrazistej energii, a jednocześnie brak Wam jeszcze odwagi, żeby z patchworku uczynić centralny punkt aranżacji, dekoracje będą dobrym punktem wyjścia. Tym bardziej przebojowym proponujemy jednak od razu przejść do większego kalibru… Jeśli o patchworkowych meblach mowa, to w szczególności spotkacie się tutaj z szeroko pojętymi tapicerowanymi meblami wypoczynkowymi. W ich przypadku możecie liczyć na różnorodność nie tylko w kontekście kontrastowego zestawienia wzorów, ale i rodzajów zastosowanych tkanin. I tak pepitka pojawi się w asyście zwierzęcych wzorów, pluszom zaś towarzyszyć może atłas.

Z czym zestawiać meble z patchworkowym wzorem?

Obraz Shopping DogLampa Wisząca Starlight kolorowaDywan SantoriniObraz Shopping Lady DogŁawka Stripes

Nawet jeśli krzykliwość nie jest naszą domeną, a nasze wnętrza trudno określić mianem ekscentrycznych, nie istnieją żadne przeciwwskazania, które nie pozwalałyby nam na korzystanie z dobrodziejstw patchworkowych wzorów. Wystarczy, że wykorzystamy je wyłącznie jako charyzmatyczny akcent, któremu towarzyszyć będą elementy bardziej stonowane w swym wyrazie. Spójrzcie tylko na powyższą grafikę – krzesłom o nieco barokowej formie towarzyszy patchworkowa tapicerka, która w dodatku nie boi się kolorystycznej wyrazistości. Tak samo sprawa wygląda z ławką, która może zarówno stanowić dodatkowe miejsce do siedzenia, jak i gustowny podnóżek. W tę barokowo-patchworkową stylistykę harmonijnie wkomponowują się również dosyć ekscentryczne żyrandole, także nie stroniące od żywej kolorystyki. Żeby jednak nie dać się zbytnio ponieść ekstrawagancji i wyeliminować ryzyko kiczu, na arenę wkracza również nasza kolekcja Heaven – minimalistyczna w swej formie i neutralna pod względem kolorystycznym, całości zaś dopełnia nie mniej stonowany dywan w zachowawczych barwach.

Szafa Shanti Surprise Puzzle IIŁawka Gym GabbyFotel Tudor II

Patchworki mogą być bezpieczne i wbrew pozorom nie zdominować aranżacji, tak jak powyższa szafa z kolekcji Shanti, idealnie komponująca się ze ścianami z cegły oraz tapicerowanymi skórą meblami wypoczynkowymi, czy pełna ciepłych odcieni komoda z serii Soleil, która wniesie nieco pozytywnej energii do pomieszczenia o białych ścianach, znajdująca się na poniższym zdjęciu.

Komoda Soleil

Meble z patchworkowym wzorem to świetna propozycja zarówno jeśli o stylu vintage, hippie, jak i boho mowa. Patchworkowe meble i dodatki niejednokrotnie sprawiają wrażenie lekko nadgryzionych zębem czasu, wnosząc do tych stylistyk dodatkową porcję niezobowiązującego szyku.

Regał TabernaFotel Mandala

Mamy nadzieję, że patchwork przypadł Wam do gustu nie mniej niż nam. Jeśli tak się stało, zapraszamy do KARE! Ten trend obecny jest w wielu naszych meblach i dodatkach, dzięki którym z pewnością nadacie swoim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.