Przewodnik po trendach KARE

Kontynuując nasz przewodnik po trendach KARE, tym razem postanowiliśmy przybliżyć Wam Pure Nature. Trend ten do najnowszych co prawda nie należy, niezmiennie jednak cieszy swą neutralną estetyką, trafiając w gusta miłośników płynącego z natury wzornictwa. To w równym stopniu dedykacja dla fanów industrialnego designu, który przejawia się tutaj charakterystycznym dla tej stylistyki połączeniem litego drewna i stali. Przede wszystkim jednak Pure Nature to propozycja oferująca wiele aranżacyjnych możliwości, dzięki czemu wpisać się może w nawet skrajnie zróżnicowane upodobania estetyczne.

Lampa Podłogowa Lemming Tree kolorowa IStół Pure NatureŁawka Pure NatureDywan Kelim Pop szary

Wzornicza prostota i pikantne detale

Pomimo pozornej prostoty, Pure Nature skrywa w sobie jednak wiele pikantnych smaczków. Głównym tego sprawcą jest zastosowane tutaj drewno akacjowe o wyraźnym i charakterystycznym rysunku, a tym samym wysokich walorach dekoracyjnych. Naturalne wzory, wynikające z oryginalnego usłojenia drewna, niewątpliwie stanowią dodatkowy walor wizualny, każdemu meblowi nadając niepowtarzalnego uroku. Piękne usłojenie i charakterystyczna, nieco cieniowana kolorystyka to jednak jeszcze nie wszystko, co drewno akacjowe ma tutaj do zaoferowania – spójrzcie tylko na nieregularne wykończenie jego krawędzi.

Ławka Pure Nature

Stół Pure Nature

Pure Nature i kolory

Gdyby jednak zestawienie litego drewna i stali okazało się dla kogoś niewystarczające, to mamy dobrą informację – trend Pure Nature nie stroni również od sof, foteli i krzeseł z skórzanej tapicerce, jak również tych wykonanych ze skóry ekologicznej, pod warunkiem jednak, że ograniczymy się do stonowanej i wyważonej kolorystyki bazującej na brązach i szarościach. Jak sama nazwa trendu wskazuje, natura zdecydowanie wysuwa się tutaj na pierwszy plan, nie powinno zatem dziwić, że w kontekście mebli zalecana jest oszczędna kolorystyka, charakterystyczna dla barw ziemi.

Dekoracja Ścienna Antler SkullFotel Swing Ritmo IStolik Kawowy Swing IIFotel Swing Ritmo II

Fotel Angels Wings Eco antracytowy tkaninaPoduszka Kelim Pop zielonaFotel Angels Wings Eco ciemnobrązowy ekoskóraDywan Kelim Pop zielony

Z oświetleniem i dodatkami sprawa nie przedstawia się już jednak aż tak oszczędnie i zachowawczo… W tym przypadku projektanci KARE postawili na dobrze Wam zapewne znaną propozycję, która już od pewnego czasu święci triumfy w branży wnętrzarskiej, a mianowicie różowe złoto i miedź.

Lampa Stołowa Rumble IStolik Kawowy Wire I (2/Set)Stolik Kawowy Wire II (2/Set)

Lampa Wisząca Rumble VŁawka Pure NatureKrzesło Econo Slim Buffalo ElephantKrzesło Econo Slim Tonka szare

Mile widziane są zarówno wykonane z tych materiałów niewielkie stoliki kawowe, wszelkiego rodzaju lampy, jak i dekoracje ścienne lub figurki. W Pure Nature różowe złoto i miedź mogą przybierać zarówno formę przykuwającego uwagę elementu wystroju lub zaledwie postać małego detalu. Nawet wewnętrzna strona abażura może zostać wykorzystana do przemycenia szczypty tego eleganckiego blasku.

Lampa Podłogowa Nature StraightFotel Angels Wings Eco szary tkaninaStolik Kawowy Wire II (2/Set)Dywan Kelim Pop różowy

Poza tą niewielką dawką błysku, warto również pamiętać o przytulności. Trend Pure Nature w tym temacie upodobał sobie w szczególności dywany z serii Kelim. Nie tylko zresztą dywany…

Dywan Kelim Pop zielonyPufa Kelim Pop szaraPoduszka Kelim Pop różowaPoduszka Kelim Pop szara