Przytulność we wnętrzach

Znudziły Wam się już aranżacje z klasyczną bielą w roli głównej? W takim razie świetnie trafiliście, bo dzisiaj chcemy przedstawić Wam nowy trendshow KARE. Jeśli lubicie przytulność we wnętrzach przejawiającą się w spokojnej kolorystyce i naturalnych dodatkach, to jest spora szansa, że Cosy Living skradnie Wasze serca…

Trendy KARE: Cosy Living

Ostatnio w świecie designu dużo mówi się o przytulnych wnętrzach. Zmęczenie miejskim zgiełkiem wyraźnie daje nam się we znaki, dlatego szukamy czegoś, co pozwoli nam spędzać czas z rodziną i efektywnie odpoczywać we własnych czterech kątach. Znudzeni połączeniem bieli i drewna, w aranżacjach chętnie sięgamy po naturalne barwy Ziemi. Spokojna zieleń, subtelne beże i brązy czy uniwersalne szarości to kolory, które czerpią inspirację z samej przyrody. To barwy, które dają upragniony spokój i pozwalają złapać dystans do pędzącej w szalonym tempie codzienności.

Krzesło Thinktank

Cosy Living, to trend, który świetnie rozumie ideę slow life. Urządzone zgodnie z przyjętą przez niego konwencją wnętrza są pełne przytulności, która pozwala na co dzień zachować równowagę i żyć spokojnie nawet w samym środku miasta. To styl, w którym luz i sielskość da się zauważyć już na pierwszy rzut oka. Aby poczuć panującą tutaj atmosferę komfortu i swobody wystarczy zerknąć na licznie występujące drewno, skórę i naturalne materiały, z których wykonane są meble oraz dodatki.

Sofa Cubetto; Komoda Rodeo I; Dywan Hieroglyphics Stripes 240×170 cm; Lampa podłogowa Parecchi Art House II; Lustro Bastidon 120 cm drewniane

Konsola Bastidon 75×75 cm; Otoman Country Life; Dywan Hieroglyphics Stripes 240×170 cm; Wazon Prickly Pear 25 cm

Zastosowanie takich surowców to najlepszy przepis na przytulność we wnętrzach. Występujące w naturalnej krasie drewno, o wyraźnie zaznaczonym rysunku i widocznym usłojeniu daje zalety nie tylko w postaci walorów estetycznych, ale i funkcjonalności, która przekłada się na wygodę użytkowania przestrzeni mieszkalnej. Chyba zgodzicie się z nami, że postawiony w centrum jadalni drewniany stół z krzesłami to nie tylko piękna ozdoba, ale i doskonałe miejsce na spotkania w gronie rodziny i przyjaciół?

Przytulność we wnętrzach à la KARE

Trend Cosy Living to odzwierciedlenie wszystkiego, co w przytulności najlepsze. Komfortu, wygody i beztroski, o którą bardzo trudno w ferworze codziennych obowiązków. To doskonały sposób na odpoczynek w otoczeniu przyrody i stworzenie własnej oazy spokoju, która pozwoli odetchnąć od hałasu i szalonego tempa życia. Przytulność, którą odzwierciedla Cosy Living nie oznacza jednak nudy i powszechnie znanych rozwiązań. Inspiracja naturą przejawia się tutaj nie tylko w drewnie, ale i w motywach egzotycznych, które zachęcają do wychodzenia poza schematy i odważnego spojrzenia na aranżacje.

Sofa Cubetto; Lustro Bastidon 120 cm drewniane

Styl etno, którym częściowo zainspirowali się projektanci KARE nie dba zbytnio o sztywne reguły i konwenanse. Ceni za to luz i swobodę, które wyraża za pomocą nietypowo zestawianych wzorów i oryginalnych detali. Spójrzcie tylko na fronty szuflad w komodzie i na pokryte tapetą ściany – pierwsze z nich zdobią kawałki skóry zwierzęcej, a drugie motywy roślinne inspirowane dzikim klimatem dżungli. Podobają Wam się takie dekory? Zdecydowalibyście się na coś takiego w swoich wnętrzach?

Komoda Rodeo I

Otoman Country Life

Naszej uwadze nie umyka tutaj także wpływ stylu vintage, który reprezentują przetarcia i pęknięcia w strukturze drewna. Naturalnie uformowane kawałki tego surowca pięknie odnajdują się w towarzystwie metalu i skóry naturalnej. Rzućcie tylko okiem na podstawę lampy podłogowej i zaokrągloną ramę lustra – posiadające nierówności drewno w surowym wydaniu zdecydowanie zyskuje na urodzie, a przy tym z lekkością odnajduje się wśród zieleni i naturalnych dodatków. Nie wiemy jak Wy, ale my wprost uwielbiamy takie klimaty!

Lampa podłogowa Scultra

Lustro Bastidon 120 cm drewniane

W zgodzie z naturą, czyli drewno i zieleń

Najnowszy trend KARE to propozycja dla wnętrzarskich indywidualistów, którzy nie boją się sięgać po to, co nietypowe i oryginalne. Z jednej strony spokojne i przytulne, z drugiej pełne niebanalnych dekorów i wyrazistych akcentów – wpisujące się w ten trend wnętrza ciężko umieścić w sztywnych ramach. Inspirujący styl etno w charakterystyczny dla siebie sposób łączy tutaj elementy różnych stylów i kultur. Skóra naturalna spotyka się z koronkowymi motywami, zielone rośliny współpracują z miękkimi tkaninami, a egzotyczne drewno świetnie odnajduje się w towarzystwie rattanowej plecionki.

Lampa podłogowa Nature Straight; Krzesło Spaghetti Nature; Regał Puro Zick Zack; Dywan Abstract Grey Line 240×170 cm szary

Prosty design mebli w duecie z zielenią to dobry wybór nie tylko pod kątem estetyki, ale i komfortu użytkowania. We wnętrzu, w którym rządzą spokojne kolory Ziemi odpoczywa się znacznie łatwiej, niż w tym nasyconym mocnymi barwami i dużą ilością detali. Zieleń działa kojąco na nasze zmysły, pozwala się wyciszyć i złapać oddech po każdym męczącym dniu w pracy. Spokojna uroda to coś, co umożliwia jej nie tylko łatwo wkomponować się w otoczenie, ale i zgodnie współpracować z wieloma materiałami czy deseniami. To kolor, który świetnie sprawdza się w salonach, jadalniach i sypialniach.

Regał Puro Zick Zack

Krzesło Spaghetti Nature

Lubicie przytulność we wnętrzach? Cosy Living pozwoli Wam jej posmakować w nietypowy sposób. Bo to nie tylko przejawiające się w naturalnych materiałach ciepło czy sielska estetyka, ale i styl życia, który pochłonie Was bez reszty, jeśli jesteście zmęczeni miastem i kochacie domowe klimaty. Nowości wśród produktów jakie przygotowali dla Was projektanci KARE tylko czekają, aż zaprosicie je do swoich mieszkań. Jeśli nie zdążyliście się jeszcze z nimi zapoznać, to wejdźcie na naszą stronę internetową lub odwiedźcie nas osobiście w salonie. Może nasze pomysły na aranżacje zainspirują Was do wprowadzenia zmian w domach?