Salon w stylu industrialnym

Jeśli nie lubicie przesłodzonych wnętrz, a równocześnie nie chcecie całkowicie rezygnować z przytulności, to dzisiejszy post powinien całkiem dobrze wpisać się w Wasze poczucie wnętrzarskiej estetyki – tym razem pokażemy Wam, jak urządzić salon w stylu industrialnym à la KARE.

Przytulność w typie industrialnym

Styl industrialny cieszy się niezmienną popularnością od wielu już lat i w pełni rozumiemy dlaczego – trudno znaleźć drugą taką stylistykę, w której chłód i surowość tak harmonijnie przeplatałyby się z przytulnością. Zwykło się uważać, że tego rodzaju wystrój to propozycja dedykowana wyłącznie przestronnym loftom, co jednak nie do końca jest prawdą – w standardowym mieszkaniu lub domu również można spełniać swoje marzenia o stylu industrialnym.

Lampa Podłogowa RockySofa RailwayStolik Kawowy Manor HouseŁawka TractorStół RailwayKrzesło Cantilever Riffle

Co kochają industrialne wnętrza?

Industrialny wystrój kocha połączenie drewna z zimną stalą, metalem lub surowym żelazem. Meble powinny być inspirowane wnętrzami przedwojennych fabryk, w dodatku praktyczne, a ich liczba z zasady powinna być ograniczona do minimum. Jeśli sofy lub krzesła, to w szczególności skórzane, wzbogacone jednak o metalowe lub stalowe elementy. Wśród stołów z kolei królują drewniane blaty o naznaczonej czasem urodzie, wsparte na masywnych nogach lub stelażach.

Lampa Wisząca Spider IStół RailwayŁawka Tractor

Krzesło Oslo CzarneStół X FactoryKrzesło Vintage brązowe, Stół RangerKrzesło Rock N RollKrzesło Cantilever Stich I

Lampa Wisząca Spider IStół Railway

Oświetlenie

Kluczowe jest tutaj również odpowiednio dobrane oświetlenie – loftowe lampy to w tym przypadku absolutny must have. Jeszcze do niedawna dominowały te metalowe lub modele, w których drewniane podstawy zestawiane są ze stalowymi kloszami. Od pewnego czasu wybór jest jednak nieco większy – obecnie w tej kategorii znajdziecie również lampy wykonane z betonu lub materiałów na niego stylizowanych.

Regał Boat Trip ISofa RailwayStolik Kawowy Manor HouseStolik Kawowy ManufakturŁawka TractorKrzesło Cantilever RiffleKonsola Industrial RingLampa Stołowa Rocky

Lampa Podłogowa RockyKomoda California I

Lampa Wisząca MassyDekoracja Ścienna Motto Różne RodzajeLampa stołowa Dog Wire czarnaZegar Farm FreshZegar Steam TrainLampa Wisząca Cellar IZegar Gazetnik Antique Kontor

Lampa Wisząca Parecchi Art HouseDekoracja Ścienna Racing BikeZegar Wiszący FactoryStół Epoca IIFotel Cigar Lounge czerwonyStolik Kawowy Railway I

Designerskie komody? To jest to!

Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy również w tym przypadku nie przemycili nieco własnej kreatywności… Nasza propozycja jest bardzo prosta – komody! W przypadku wnętrz industrialnych dobrym pomysłem będzie nawiązujące do przeszłości wzornictwo vintage – urokliwe przetarcia farby i ślady wiekowego użytkowania z pewnością świetnie wypadną w takim przytulno – surowym towarzystwie.

Komoda Suitcase IKomoda Peace And LoveKomoda California I