Lampa Stołowa Net FlexStolik Kawowy Duld RangeDywan Home Sweet Home

Choć niektórym wydaje się, że skórzane sofy i fotele czasy swej świetności mają już dawno za sobą, okazuje się to nie być do końca prawdą. Powód jest bardzo prosty – nie tylko drewno znane jest ze swej ponadczasowej urody, skóra w tym kontekście wypada równie dobrze. Jest to ponadto materiał, który – jeśli tylko odpowiednio pielęgnowany – potrafi się pięknie starzeć, a to zaleta niezwykle istotna, biorąc pod uwagę, że meble skórzane nie zaliczają się do grona tych z najniższej półki cenowej. Tym razem zabieramy Was zatem na mały spacer po świecie naszych skórzanych sof i foteli. Mamy nadzieję, że docenicie walory, jakie ze sobą niosą – a jest ich naprawdę całkiem sporo.

Fotel My Desire IIWazon Palazzo Rosegold IIWazon Palazzo Rosegold IDywan La Ola szaryStolik Kawowy Tangram miedziany

Skórzane meble przez wiele lat stanowiły jeden z synonimów majętności. Być może właśnie stąd przez wielu do dziś utożsamiane są z bezguściem i tandetą, których jedynym chyba celem było manifestowanie stanu posiadania ich właścicieli. Wspomnienie wypoczynków z lat 80. sprawia, że nas też przechodzą niemiłe dreszcze… Całe szczęście trochę się od tego czasu pozmieniało. Meble skórzane przestały już być postrachem salonowych aranżacji, a wręcz przeciwnie – stały się ich bezdyskusyjną ozdobą.

Fotel Cigar Lounge czerwonyLampa Stołowa Elephant SafariStolik Kawowy Duld Range

Klasyka o posmaku luksusu

Przywrócenie do łask mebli skórzanych stało się możliwe przede wszystkim dzięki powrotowi do korzeni. W tym przypadku oznaczał on klasyczne wzornictwo, któremu nie tak łatwo już zarzucić kicz i szmirę. Inspiracje czerpane z elegancji stylu angielskiego i kolonialnego, tak samo, jak i delikatnie opływowe kształty nawiązujące do art deco sprawiły, że skórzane sofy i fotele na nowo dały się poznać jako meble eleganckie i ponadczasowe, które nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym zwycięsko przetrwają próbę czasu. Ponownie stały się uosobieniem luksusu. Ale już nie tego negatywnie kojarzonego z tandetnym nowobogactwem, tylko utożsamianego z klasyką gatunku w połączeniu z wysoką jakością.

Lampa Podłogowa Calotta IStolik Kawowy Tangram miedzianyDywan La Ola szary

Fotel Cigar Lounge brązowy

Naturalna czy eko?

Wysoka jakość, gwarantująca długie użytkowanie, w przypadku mebli skórzanych ma jednak to do siebie, że kosztuje, czasem nawet całkiem sporo. I choć jest to całkiem dobra, a przede wszystkim długoterminowa inwestycja wnętrzarska, to czasem nie zaszkodzi skorzystać z nieco bardziej przystępnych cenowo zamienników. Skóra ekologiczna również może prezentować się dobrze, zachowując wiele walorów estetyczno-wizualnych swej naturalnej siostry. Nie wierzycie? Spójrzcie…

Lampa Wisząca Trumpet SpiderFigurka Dekoracyjna Flamingo wys. 126cmRegał Jazz

Fotel Angels Wings Eco antracytowy tkaninaFotel Angels Wings Eco ciemnobrązowy ekoskóraPoduszka Kelim Pop zielonaStolik Kawowy Wire I (2/Set)

Fotele i sofy wykonane z ekoskóry to także ukłon w stronę osób, które z powodów humanitarno-ekologicznych unikają przedmiotów wykonanych ze skóry naturalnej. Dzięki jej sztucznym odpowiednikom teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby te pod wieloma względami neutralne meble zaprosić do siebie.

Obraz Touched Flower BoatFotel Florida IVPoduszka Scandi Chic żółta

Choć zdawać by się mogło, że ich widoczny na pierwszy rzut oka masywny i nieco przytłaczający charakter nie będzie w stanie wkomponować się w wystrój wnętrza w harmonijny sposób. Meble skórzane, jak również te wykonane ze skóry ekologicznej, okazują się jednak być niezwykle neutralną bazą aranżacyjną.

Wazon Shakedelic Colore IISofa Canapee

Zainspiruj się!

Na potwierdzenie powyższej tezy, przygotowaliśmy dla Was trzy aranżacje, które udowadniają, że skórzana sofa to uniwersalny mebel, który z powodzeniem poradzi sobie w różnych stylistykach, jak i kolorystykach. To bardzo neutralne tło, wykazujące chęć do współpracy w naprawdę wielu okolicznościach.

Klasyczna sofa z brązowej skóry dobrze wypadnie w towarzystwie metalicznych dodatków – sprawdzą się zarówno te w srebrze, jak i w miedzi. Przytulności doda z kolei dywan, który dla równowagi wpisuje się w stonowaną kolorystykę. Jego dopełnieniem mogą być utrzymane w zbliżonej tonacji poduszki dekoracyjne.

Lampa Podłogowa Notte PunkSofa CubettoDekoracja Ścienna Antler Scull HornStolik Kawowy Quattro (2/Set)Dywan Meander

Skórzanej sofie nie tylko w wyważonych aranżacjach będzie jednak do twarzy. Co powiecie na szczyptę kolorystycznego szaleństwa inspirowanego stylem boho i hippie? W tym przypadku sofa stanowić będzie przeciwwagę dla dynamicznego otoczenia. Jej klasyczna forma zadziała na całość aranżacji w uspokajający sposób.

Sofa CubettoDywan Fur niebieski

Skórzane sofy i fotele to również warta rozważenia propozycja dla tych, którzy lubią wnętrza eklektyczne, jednocześnie kontrastowe, a mimo wszystko sprawiające wrażenie przemyślanej całości. W tego rodzaju aranżacjach liczy się nie tylko wyczucie, ale przede wszystkim umiar. O zachowanie właściwych proporcji możemy być jednak spokojni, gdy na scenę wkroczy neutralna skóra.

Lampa Ścienna Love ILampa Podłogowa Five Fingers IVSofa CubettoStolik Kawowy Swing IDywan Home Sweet Home