Sprzęty kuchenne SMEG

Ci z Was, którzy bywają na naszym blogu, wiedzą, że jakiś czas temu rozpoczęliśmy cykl postów o zaprzyjaźnionych markach, których asortyment dostępny jest w krakowskim salonie KARE. Jako pierwszy przedstawił się Wam projektujący innowacyjne akcesoria kuchenne i przybory do gotowania Joseph Joseph, którego poznaliście w poprzednim wpisie. Dzisiaj natomiast kilka słów o sobie opowiedzą Wam sprzęty kuchenne SMEG.

Sprzęty kuchenne SMEG

Powstała w 1948 roku włoska firma SMEG produkuje sprzęty kuchenne opracowane według metod, które celnie trafiają w potrzeby współczesnego użytkownika. Wrażliwość na estetykę, a także dbałość o wysoką jakość i precyzję wykonania, skutkuje w jej przypadku nie tylko asortymentem uhonorowanym licznymi nagrodami, ale i uznaniem klientów na całym świecie.

Kreatywność to słowo, które odnosi się nie tylko do stosowanych przez tę markę technologii, ale także do charakteryzującego jej produkty wzornictwa. Kompilacja modnego stylu retro z włoską elegancją i pastelowymi barwami przyczynia się do kreowania gustów i wyznaczania nowych trendów w designie.

Kolorowe i apetyczne lata 50.

Pasja do projektowania, która łączy się ze starannością wykonania i troską o bezpieczeństwo użytkownika nie może skutkować niczym innym, jak bogatymi w walory estetyczne, funkcjonalnymi sprzętami kuchennymi.

Wśród proponowanych przez włoskiego producenta sprzętów AGD znajdziecie ekspresy do kawy oraz czajniki z linii 50’s Style, które posiadają możliwość kilkupoziomowej regulacji temperatury.

Z miłości do gotowania

Zawiedzeni nie będą także wielbiciele zdrowego stylu życia. W temacie tym SMEG dysponuje szerokim asortymentem blenderów, mikserów i wyciskarek do cytrusów. Dostępne są także nasadki do formowania ciast i makaronów, a także kilka rodzajów akcesoriów uzupełniających jakimi są np. mieszadła czy ramki do opiekania kanapek.

Tylko pomyślcie, jakie pyszności można z nich wyczarować. Purée ziemniaczane, mus owocowy czy orzeźwiające smoothie? dzięki tym urządzeniom do gotowania przekona się nawet zadeklarowany przeciwnik kuchennych rewolucji.

W zgodzie ze środowiskiem

To, co w przypadku marki SMEG najbardziej zasługuje na uwagę, to projektowanie sprzętów AGD, które są przyjazne środowisku. Inteligentne systemy użytkowania nie kolidują z wysoką wydajnością i spełnianiem niezbędnych funkcji.

Proekologiczna polityka firmy widoczna jest przede wszystkim w doborze materiałów, z jakich wytwarzane są sprzęty kuchenne. Największy nacisk w tym aspekcie kładzie się na te surowce, które mogą być powtórnie poddane recyklingowi.

Liczne testy jakie przechodzą produkty na różnych etapach wytwarzania potwierdzają ich niezawodność i dają możliwość udoskonalania projektów względem praktycyzmu zastosowania urządzeń.

Światowy design w sercu Twojego domu

SMEG to marka, której nie da się nie kochać. I to nie tylko dlatego, że poprzez swoje projekty okazuje dowody sympatii swoim klientom. Włoska firma wychodzi przed szereg i nawiązuje współpracę ze światowej sławy designerami, którzy zwykłe sprzęty AGD potrafią przekształcić w prawdziwe dzieła sztuki.

Dzięki temu do tej pory udało się stworzyć dziesięć przepięknych serii produktów, w skład których wchodzą m.in.: płyty kuchenne, piekarniki, lodówki, mikrofalówki, a nawet zlewozmywaki.  

Merytoryczne wsparcie cenionych architektów pozwala marce łączyć nowoczesną technologię z niebanalną estetyką produktów, które szybko podbijają serca użytkowników i stają się prawdziwymi ikonami wzornictwa użytkowego.