Jak udekorować świąteczny stół

Stół Finca drewno topola

Tak, wiemy, do świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka tygodni zostało, ale z roku na rok czas upływa nam coraz szybciej. Właśnie dlatego tym razem postanowiliśmy stosować niezawodną maksymę „przezorny zawsze ubezpieczony” i już teraz podrzucić Wam kilka świątecznych inspiracji.

W okresie przedświątecznym szperamy w sieci w poszukiwaniu inspirujących dekoracji, zwłaszcza świątecznych nakryć stołów wigilijnych. Zachwycamy się nimi ogromnie, jednak po chwili okazuje się, że brakuje nam kilku niezbędnych do wymarzonej aranżacji akcesoriów. Zdarzały Wam się również takie sytuacje w przeszłości?

Dlatego właśnie w tym roku obiecaliśmy sobie, że temat świątecznych dekoracji ogarniemy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wreszcie móc się cieszyć naszymi wymarzonymi ozdobami i nakryciami. Przy okazji dobra rada – jeśli zastanawiacie się nad zakupem nowego stołu i mieliście w planach zrobić to zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, to lepiej zbyt długo z tym nie zwlekajcie. Część asortymentu dostępna jest wyłącznie w opcji „na zamówienie”, a jego realizacja trwa około 2-4 tygodni.

Wigilia o smaku drewna

Święta w rodzinnym gronie powinny być ciepłe i przytulne, a co jest bardziej ciepłe i przytulne niż drewno? Naturalny koloryt drewna to również świetna baza dla różnego rodzaju świątecznych nakryć – z drewnem każdy kolor wygląda przecież dobrze. W przypadku stołów drewnianych możemy też zrezygnować z obrusa – pięknie usłojone drewno aż prosi się o jego wyeksponowanie, jednocześnie stanowiąc idealne tło dla wybranej przez nas aranżacji. Do tego dodajemy dużą ilość roślinności (jeśli nie jesteśmy nadmiernymi tradycjonalistami, to oprócz standardowych iglastych gałązek czy gwiazdy betlejemskiej, możemy również dorzucić nasze ulubione cięte kwiaty, najlepiej w kilku symetrycznie rozłożonych na stole niedużych flakonikach).

Opcją wartą rozważenia jest również biały drewniany stół w rustykalnym, bądź śródziemnomorskim klimacie. Biało czerwone nakrycia i dekoracje świąteczne na takim tle zaprezentują się jeszcze lepiej niż zwykle.

Ramka DeerStół Taberna biały

Black&White Christmas

Dekoracja Wisząca Head Deer

To propozycja w szczególności dla tych, którzy mają już dość nieco oklepanej czerwono-zielonej lub czerwono-złotej kolorystyki świątecznych dekoracji. Biel i czerń to zestawienie kolorystyczne, o walorach którego nie trzeba chyba nikogo przekonywać – eleganckie i dostojne, choć nie przesadzone. Ma również jeszcze jeden niezwykle istotny walor – jest bardzo uniwersalne, w związku z czym zarówno dekoracje, jak i zastawę w tych kolorach z powodzeniem wykorzystywać będziecie mogli nie tylko w przypadku świątecznych aranżacji stołu.

Biało-czarne dekoracje świąteczne będą się prezentowały równie dobrze na drewnianych stołach, zwłaszcza na tych z blatami o lekko poszarzanym odcieniu. Jeżeli chcecie im nadać bardziej swojskiego i przytulnego charakteru, wystarczy, że połączycie je z drewnianymi dodatkami.

Talerz Spike ITalerz Spike II

Święta w stylu glamour

Coś dla tych, którzy pragną świętować z iście królewską pompą. Czego nie może w tym stylu zabraknąć? Przepychu, blasku i wszechogarniającej atmosfery luksusu. Śnieżnobiała zastawa, wzbogacona srebrną ornamentyką lub w sąsiedztwie kryształowych dekoracji (lampa w tej stylistyce również nie zaszkodzi), a wszystko to najlepiej podane na błyszczącym stole o barokowej formie.

W wersji umiarkowanego glamour w zupełności wystarczy ograniczyć kolorystykę do czerni, bieli i kilku srebrnych elementów. Szkło z kolei zastąpi nam drogie kryształy (co powiecie na transparentne krzesła z tworzywa wizualnie imitującego szkło?).

Dekoracja Ścienna Antler Deer Rubber