Szarości we wnętrzach

Nie jest tajemnicą, że szarości we wnętrzach robią ostatnimi czasy zawrotną wręcz karierę. Szare ściany, meble czy dodatki stanowią nie tylko doskonałą podstawę dla wielu stylów, ale także dają swobodę łączenia ich nawet z tymi najbardziej wyrazistymi wzorami czy odcieniami barw. W duecie z czernią i bielą, orzeźwiającą miętą czy charyzmatycznymi brązami – szarości chętnie współpracują z różnymi kolorami, dając na każdej płaszczyźnie możliwość wieloaspektowego wykorzystania swoich szerokich możliwości.

Dywan La Ola szary, Lustro Linea Rectangular

Jeden kolor, wiele aranżacji

Być może to zasługa powściągliwej estetyki, być może ponadczasowego uroku – trudno jednoznacznie stwierdzić w czym tkwi siła szarości. Pewnym jest natomiast to, że kolor ten cieszy się powodzeniem zarówno wśród miłośników nowoczesności, jak i tych, którzy wykazują wyraźne skłonności w stronę awangardowego glamour’u.

Lustro Puzzle Rectangular

Szare meble i dodatki

Harmonia kształtów i geometryczne formy – tutaj niepodzielnie króluje minimalizm, który wyraża się poprzez szeroko pojętą oszczędność.

W przypadku prezentowanej na zdjęciach kolekcji Heaven, szarość połączona została z klasyczną czernią. Dzięki temu meble pomimo wykończenia na wysoki połysk, zachowują ponadczasowy design, który daje swobodę dopasowania ich do wielu aranżacji. Metalowe nogi w formie stojaka, czy minimalistyczne uchwyty pełnią w tym przypadku funkcje nie tylko estetyczne, ale także podkreślają praktycyzm zastosowanych rozwiązań.

Dywan Knot beżowy

Lampa podłogowa Balloon Clear

Wygodny narożnik usytuowany w centrum salonu to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala podkreślić aspekty funkcjonalne aranżacji. Taki układ niesie ze sobą także szereg zalet względem możliwości rozmieszczenia pozostałych mebli.

Stół Grande Possibilita II, Krzesło Jumper, Krzesło Radar Bubble I białe, Fotel Dialog grafitowy

Podobny efekt może dać także okrągły stół z podstawą wykonaną z chromowanej stali – w towarzystwie tapicerowanych krzeseł o nowoczesnych formach, nie tylko dostarczy wygody podczas spożywania posiłków, ale także pozwoli na ergonomiczne zagospodarowanie dostępnego metrażu.

Lampa wisząca Multi Speaker

Ciekawy, przykuwający uwagę akcent stanowi tutaj lampa w kilku odcieniach brązu. Skierowane w dół, podłużne klosze sprawiają, że padające na szklaną taflę stołu światło z lekkością tworzy wrażenie przestronności wnętrza.

Ważną rolę pod kątem budowania odpowiedniej atmosfery pełnią także obrazy, lustra i stojące dekoracje. Dzięki ujednoliconej kolorystyce świetnie wpasowują się w klimat wnętrza, podkreślając jednocześnie jego pełen indywidualności charakter.

Szare ściany

Na co jednak postawić jeśli nie na szare meble? Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się szare ściany. Jeśli do Waszych uszu dotarłyby jednak jakiekolwiek zarzuty pod adresem tego typu kolorystyki – nie dajcie się zwieść.  Szary w połączeniu z barwami niebieskości lub mięty nie jest absolutnie ani monotonny, ani przytłaczający.

Tylko spójrzcie… 

Fotel bujany Ritmo Esparta szary, Obraz Face Lion

Niebieskie barwy wyraźnie przełamują szarość, pomimo, że obejmuje ona znaczną część aranżacji. W tym przypadku najbardziej wyróżnia się nowoczesny, nasycony barwami obraz zawieszony nad oparciem narożnika. Czy nie wygląda to imponująco? Oceńcie sami.

Narożnik Infinity IV prawostronny, Stolik kawowy Clear Club III, Obraz Glass Swimming Elephant

Podobny efekt może stworzyć zaaranżowany w salonie kącik czytelniczy. Wygodny fotel z podnóżkiem lub szezlong, stolik kawowy, lampka nocna i nic więcej do pełni szczęścia nie trzeba.

Fotel obrotowy + stołek Ohio, Obraz Lion King Standing, Stolik kawowy Wire I (2/set), Lampa stołowa Metallico

Dodatki w postaci dywanów, obrazów i ceramicznych wazonów sprawiają, że szare wnętrza pomimo oszczędnej estetyki, nie są pozbawione ciepła i przytulności.  

Szezlong Snake Slumber Stone, Lampa podłogowa Lemming Tree II, Obraz Lion King Lying

Nie wiemy jak Wy, ale my jesteśmy absolutnie zachwyceni i już marzymy o tym, aby zaszyć się w zaciszu tego salonu…

Dołączycie do nas?