styl boho w wystroju wnętrz

Co przyniosą trendy wystroju wnętrz 2019? Jak zwykle możecie liczyć na kilka nowości. Jest tutaj jednak również kilka propozycji, które już w poprzednim roku dały o sobie znać. Jednym z takich trendów, do których miłością zapałali zarówno projektanci, jak i sami klienci, są wnętrza w stylu boho. Jak już zapewne słusznie się domyślacie, również KARE nie pozostało obojętne na ten niezwykle malowniczy trend…

Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Wbrew temu, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, zaplanowanie wystroju wnętrza w stylu boho wcale nie jest rzeczą aż tak łatwą i banalną. Pozornie może się wydawać, że każdy chwyt jest tutaj dozwolony, w rzeczywistości jednak warto przestrzegać kilku reguł. Nie dajcie się zmylić ekstrawaganckim kolorom. Owszem, wnętrza w stylu boho lubią kolory odważne, wskazany jest tu jednak pewien umiar. Róże, fiolety, szmaragdy, szafiry, ciepłe żółcienie i pomarańcze? Jak najbardziej, ale najlepiej w charakterze przykuwających uwagę akcentów, ustawionych na neutralnym tle w postaci uniwersalnych barw ziemi lub ponadczasowej bieli.

Komoda Tomahawk; Lustro wiszące Curve

Wnętrza w stylu boho nie lubią pustki, jeśli zatem blisko Wam do wnętrzarskiego minimalizmu, ta stylistyka zdecydowanie nie dołączy do grona Waszych ulubionych. Tutaj zawsze sporo się dzieje, zarówno w kwestii liczby elementów umeblowania, jak i ilości dodatków. Ta rozmaitość sprawia, że wnętrza w stylu boho są wręcz idealnym rozwiązaniem dla wszystkich indywidualistów, którzy lubią wyrażać swoją osobowość również poprzez wystrój swoich wnętrz. Zwłaszcza że osobiste akcenty w postaci zdjęć lub pamiątek z podróży są tutaj mocno w cenie.

Styl boho i vintage – dwa bratanki

Wnętrza w stylu boho wręcz uwielbiają inspiracje czerpane z wzornictwa sprzed dekad, w szczególności jeśli towarzyszy im postarzane, sugerujące upływ czasu wykończenie. Przedmioty wpisujące się w styl vintage są tutaj bardziej nawet niż chętnie widziane. Dobrym pomysłem okazują się meble oraz dodatki wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu. Przy okazji to również mały bonus dla miłośników przyjaznego dla natury stylu eko.

Konsola Bastidon

Stoliki kawowe Electra

Ława Kalif

Aranżacje wnętrz w stylu boho nie stronią również od eklektycznych połączeń – stare z nowym jest tutaj nader często spotykanym widokiem. Miszmasz to jeden z głównych wyznaczników stylu boho we wnętrzach, choć warto mieć na względzie, że może on przybierać różne formy i postaci. Jedną z ulubionych jest tutaj zabawa różnymi fakturami…

Konsola Bastidon; Fotel Vicky; Dywan Hieroglyphics; Lampa podłogowa Scultra; Lustro Bastidon

Styl boho we wnętrzach – baw się fakturami

Zabawa fakturami to jedna z esencjonalnych kwestii jeśli o wnętrzach w stylu boho mowa. W tym szaleństwie kryje się jednak pewna metoda – kombinacje różnych faktur okazują się mniej krzykliwe i ekstrawaganckie niż zbyt częste zestawienia odważnych kolorów i deseni. Zróżnicowane faktury pozwolą nam zatem uniknąć zbędnej pstrokacizny, która może prowadzić nie tylko do niepożądanego oczopląsu, ale i całkiem słusznego zarzutu o kicz i przerysowanie.

Stół Duld Range

Sofa Cubetto; Komoda Rodeo

Drewno w bliskim sąsiedztwie eleganckiego welwetu lub skóry? Jak najbardziej. Ekologiczny dywan z juty w towarzystwie metalowych stolików kawowych w postarzanym wykończeniu? Świetne rozwiązanie. A może rattanowy fotel z gobelinowym podnóżkiem u stóp? Nie kłamaliśmy, twierdząc, że wnętrza w stylu boho chętnie sięgają po rozwiązania łączące w sobie różne materiały i faktury. Dobra rada: patchworkowe tapicerki i mozaikowe fronty oraz blaty również świetnie wpiszą się w tę estetykę.

Szafka RTV Finca

Komoda Soleil

Aranżacja wnętrz w stylu boho – różne wzory i desenie to must have

A skoro już o łączeniu różnych faktur mowa, to grzechem byłoby pominąć kolejny niezwykle istotny wyznacznik stylu boho we wnętrzach, a mianowicie wzory. Chyba w żadnym innym stylu wystroju wnętrz nie spotkacie tak często, a w dodatku tak wielu różnych deseni. Najczęściej są to motywy folkowe i etno, choć tak po prawdzie właściwie każdy wzór jest tutaj dopuszczalny – kwiatowy, zwierzęcy, nawet te geometryczne, zazwyczaj kojarzone ze stylem skandynawskim. Często natkniemy się tutaj również na hafty, żakardy oraz frędzle.

Jak najłatwiej przemycić wzory i desenie? Najczęściej wykorzystujemy w tym celu poduszki dekoracyjne, pledy, narzuty oraz zasłony. Można to również zrobić z pomocą tapicerek sof, foteli lub krzeseł. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto zachować czujność w przypadku towarzyszących im wzorzystych dodatków. Zdecydowanie łatwiej będzie nam potraktować jednolitą tapicerkę jako tło dla kolorowych poduszek dekoracyjnych. I koniecznie pamiętajcie o wzorzystych dywanach – to jedna z absolutnych miłości wnętrz w stylu boho.

Dywan Dune Nature; Stoliki Desert Queen

Dywan Ornaments

Wnętrza w stylu boho – bez roślin ani rusz

Na koniec zostawiliśmy coś, bez czego wnętrza w stylu boho również istnieć nie mogą – zdecydowanie nie powinno w nich zabraknąć zielonych akcentów. Mogą one przybrać postać kwiatów ciętych wstawionych do wazonów, przede wszystkim jednak nie warto tutaj rezygnować z roślin doniczkowych. Najlepiej będzie, jeśli wyeksponujecie je w kamionkowych doniczkach lub w charakterze osłonek wykorzystacie kosze z trawy morskiej lub te wyplatane z innych naturalnych materiałów.

Lampa podłogowa Nature; Regał Puro