Czerń i biel w aranżacji wnętrz

Jeśli choć trochę nas znacie, to powinniście już dobrze wiedzieć, że pomimo całego swego zamiłowania do ekscentrycznego wzornictwa, designerzy KARE nie ograniczają się w swych projektach wyłącznie do ekstrawagancji, równocześnie potrafiąc czerpać sporą dawkę inspiracji z nieśmiertelnej klasyki. A że robią to w sobie jedynie właściwym stylu to już zupełnie inna kwestia… Tym razem pora na czerń i biel w aranżacji wnętrz.

Krzesło Milano III czarne

Dzisiejszy post będzie właśnie o takiej klasyce, ale oczywiście interpretowanej po naszemu. Panie i Panowie, tym razem na nasze salony wkraczają czerń i biel, czyli kolory znane od wieków, a jednak niezmiennie cieszące się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz.

Lustro Sunflower ILampa Podłogowa Mushroom MetropolisLampa Stołowa KnitFotel Mink IIStolik Elegance Nodo

Lustro Baroque białeKomoda Vanity IIStół Vanity białyKrzesło Cantilever Candodo białe

Czym tłumaczyć ich fenomen? Przede wszystkim uniwersalnością. Te dość chłodne kolory zastosowane we wnętrzu często spotykają się z zarzutem surowego, a wręcz ascetycznego charakteru. Warto jednak przede wszystkim dostrzec ich chęć do współpracy nie tylko z różnymi stylami czy kolorystykami, ale i różnymi materiałami, jak i pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu.

Stół Grande Possibilita III

Biurko LorencoKrzesło Biurowe Commander I

Biel i czerń we wnętrzach odnajdą się zarówno w towarzystwie równie co i one klasycznego drewna, jak i w sąsiedztwie nowoczesnego metalu bądź szkła. Dobrze współpracują zarówno z wykończeniem w wysokim połysku, jak i tym matowym. Będzie w nich do twarzy zarówno salonowi, jadalni, kuchni, łazience… naprawdę moglibyśmy tak wymieniać chyba w nieskończoność.

Lampa Podłogowa CestinoFotel Fjord County + Podnóżek

Fotel Eye Ball I

Biurko White Club 150x70cm IIKontenerek White Club II

Pepitkowy zawrót głowy

Jednym z naszych ulubionych czarno-białych zestawień jest bezapelacyjnie pepitka, która gości na wielu projektach KARE. Nasi projektanci nie  boją się ubierać w ten wyrazisty deseń ani tapicerowanych krzeseł i ławek, ani foteli. Nawet fronty komód nie mogą czuć się przed nim w pełni bezpieczne. Tylko spójrzcie, a przekonacie się, jak wielka pepitkomania ogarnęła nasz salon w Krakowie…

Słój Dekoracyjny HoundstoothFotel z Podnóżkiem Picassimo

Fotel 50ies

Na fali tego  czarno-białego szaleństwa, projektanci KARE stworzyli nie tylko kolekcję Pepita, ale i cały trend, który w hołdzie dla jednego ze swych ulubionych artystów ochrzcili mianem Picassimo. To nie tylko dobrze wszystkim znane zestawienie black&white, ale także pełna optymizmu zabawa z kontrastowymi deseniami, wśród których prym wiedzie oczywiście wszystkim doskonale znany wzór kurzej stopki.

Poduszka PepitaFotel Florida I czarny

Lampa Wisząca Saloon VKomoda Pepita IIFotel Florida I czarnyPufa Pepita

Żeby jednak nie było zbyt klasycznie, na zakończenie przygotowaliśmy dla Was jeszcze kilka inspiracji o biało-czarnym posmaku, doprawionych szczyptą naszej autorskiej ekstrawagancji…

Figurka Dekoracyjna Horse Lowered Head

Figurka Welcome Guests CheckerFotel Regency I kolorowyKrzesło Yeti II